Gökhan Zan'dan "Can Atalay" tepkisi: Hataylılar bunu affetmeyecek

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay’ın vekilliğinin düşürülmesi sonrası eski futbolcu Gökhan Zan’dan sert tepki geldi. Zan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Hatay’ı deprem değil, Anayasa’yı yok sayanlar canlarımızı öldürdü. Biz Hataylılar bunu, bu hukuksuzluğu, sahipsiz bırakılmayı asla affetmeyecektir.” dedi.

Atalay’ın vekilliğinin düşürülmesiyle ilgili tartışmalar devam ederken, Gökhan Zan’ın bu açıklamaları da gündemde büyük yankı uyandırdı. Zan, Hataylıların haklarını savunmak adına mücadele etmeye devam edeceklerini ifade etti.

Öte yandan, Atalay’ın vekilliğinin düşürülmesine yönelik kararın yargı süreci devam ettiği için henüz kesinleşmediği belirtilirken, Gökhan Zan’ın bu açıklamalarıyla birlikte kamuoyunda tartışmaların daha da artması bekleniyor.

TİP Hatay Milletvekili Can Atalay, hukukun üstünlüğüne ve adaletin tecellisine olan inancını dile getirirken, destekçileri de bu sürecin yakından takip edilmesi gerektiğine vurgu yaptılar.

Yapılan açıklamalara göre, Gökhan Zan’ın tepkisiyle birlikte Hatay’da siyasi gerginliklerin artması beklenirken, yetkililer ise herkesin hukuk içinde haklarını araması gerektiğini ve herhangi bir şekilde kışkırtıcı açıklamalardan kaçınılması gerektiğini belirttiler.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com