Final Fantasy IX Oyun İncelemesi

Square Enix, son zamanlarda bir dizi eski oyunu bir sürü yeni platformda bir dizi farklı biçimde yayınlayarak biraz koştu. Bunlardan en yenisi, 2000 yılında PlayStation’da piyasaya sürülen Final Fantasy IX’tir. Oyun o dönemde eleştirmenlerce övülse de, aynı çeyreği Kuzey Amerika’da piyasaya süren PlayStation 2’nin gelişinin gölgesinde kaldı. . Yine de, orijinal oyunun Metacritic puanı yüksek bir 94 ve milyonlarca sattı, bu yüzden bir şeyi doğru yapmış olmalı, değil mi? Devam edelim – Final Fantasy IX PC İncelememiz.

Final Fantasy IX birçok yönden dizinin köklerine bir dönüş oldu. VII ve VIII’in teknolojik gelişmeye eğildiği yerlerde, giriş IX tamamen fantastik bir tonda idi. Hikaye büyülü, tuhaf ve en çok da özlediğim bir şekilde büyüleyici. Ana karakter Zidane – kuyruklu bir kadın avcısı, soru sormayın – ancak hikaye, sadece JRPG türünün efsanelerinin yaptığı gibi kadrosuna dayanıyor. Her biri yadsınamaz bir şekilde benzersizdir ve çok yönlü hikayenin akışının reddedilemez bir şekilde ayrılmaz bir parçasıdır. Örneğin, kara büyücü Vivi utangaçlığı ve şüpheyi kişileştirir; onun yolculuğu bir keşif ve sebattır. Quina ise bir şeyler yemek istiyor. Tondaki değişimler birlikte çarpıcı bir şekilde iyi oynar ve doğal duygusal zirveleri ve vadileri daha yüksek ve daha düşük alçaklara doğru iter.

Final Fantasy IX’in hikayesiyle olan bağlantının bir kısmı, görsel sunumuyla ilgili. Karakterler, düşük poligon sayısına ve çamurlu dokulara rağmen, son derece şaşırtıcı bir aralıkta ifadeler içeren mükemmel bir şekilde canlandırılmıştır. FMV ara sahneleri de hala keskin görünüyor, ancak hafızanızı buna göre ayarlayın – CG hala 16 yaşında. Oyunun diğer bölümleri o kadar zarif bir şekilde yaşlanmadı. Önceden oluşturulmuş arka planlar ve karakterler bazen çirkin görünüyor ve orada bazı güncellemeler benim tarafımda nezaketle kabul edilmiş olacaktı. Yine de görseller, işi keskin metinler ve menülerle ve yukarıda belirtilen etkileyici karakterlerle tamamlıyor.

Final Fantasy IX’in savaş sistemi serinin gazilerine aşina olacak. Saygıdeğer aktif zaman savaşı, ilgi çekici ve stratejik bir savaş deneyimi sunarak neden bu kadar uzun yıllar boyunca bu kadar popüler olduğunu gösteriyor. Sistemin diğer bazı yinelemelerinden farklı olarak, Final Fantasy IX her karakterin tüm yönlerini taktiksel olarak kullanışlı hale getirme konusunda takdire şayan bir iş yapıyor. Hırsızlık, Mavi Büyü, Dragoon güçleri, çağırma ve daha fazlasının savaşta yeri var ve pratikte çok çeşitli stratejilerin uygulanabilir olmasını sağlıyor. Bu iyi bir şey çünkü Final Fantasy IX’teki karşılaşma oranı gülünç derecede yüksek.

Savaş dışında da pek çok şey oluyor. Yetenekler silahlardan, zırhlardan ve aksesuarlardan öğrenilir, oynanacak ilgi çekici bir kart oyunu vardır (ki bu aniden çok modern bir katılım haline gelir), Moogles için posta gönderebilirsiniz ve gerçekleşen olayları görmenizi sağlayan aktif zaman olay sistemi vardır. aynı anda başka bir yerde. Hem duyurulan hem de duyurulmayan çok sayıda yan görev, en çalışkan oyuncuları bile düzinelerce saat meşgul edecek.

En iyi haber, bu saatlerin her dakikasını Nobuo Uematsu’nun (buna layık değiliz!) Muhteşem film müziğini dinleyerek geçireceğinizdir. Kulaklarım orijinal PS1 skorundan pek bir fark algılamadı, ancak yine de kulağa harika geliyor – Uematsu gerçekten onun zanaatının ustası. Hiçbir Final Fantasy IX PC incelemesi, Nubuo sunağında dua etmeden tamamlanmayacaktır.

Final Fantasy IX PC çoğu seviyede parıldayan bir bağlantı noktası olsa da, onu daha yoğun oyuncular için daha ulaşılabilir kılan birkaç temiz özellik var. Karşılaşmasız mod gibi oyun “güçlendiriciler”, muhteşem hikayeyi seviye aşırtma baş ağrısı olmadan deneyimlemeyi kolaylaştırır – isterseniz. Merhametli bir şekilde, oyun, güçlendiricileri etkinleştirmeyi seçtiğiniz için sizi küçümsemez.

Final Fantasy IX PC, olağanüstü bir oyunun güzel bir limanıdır. Arka planlar genellikle göze batan bir şey olsa da, orijinalin oynanışı, karakterleri ve büyüleyici hikayesi ve daha sonra bazıları beklemektedir. Final Fantasy IX, RPG türünde oynanması gereken bir giriş ve bu yeni sürüm, en iyi PS1 Final Fantasy oyununun büyüsünü deneyimlemenin en iyi yoludur.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com