Ethernet Bağlantısı Sürekli Kopuyor, Ne Yapabilirim?

Ethernet Bağlantısı Sürekli Kopuyorsa Sorun Ne Olabilir?

Birçok kullanıcı, ethernet bağlantısının sürekli olarak kopması konusunda şikayetçidir. Bu sorun, kabloda, donanımda, yazılımda veya işletim sisteminde olabilir. Bu yazımızda, sürekli kopan ethernet bağlantıları için çözümler sunacağız.

Farklı Bir Ethernet Kablosu Deneyin

Ethernet kablosundaki hatalar, bağlantının sürekli kopmasına sebep olabilir. Bu yüzden kullandığınız kabloyu yenisi ile değiştirebilirsiniz.

Cihazınızdaki Ethernet Bağlantı Noktasını Kontrol Edin

Ethernet bağlantı noktaları zamanla gevşeyebilir. Bu nedenle, bağlantı noktasını değiştirerek sorunu çözebilirsiniz. Ethernet bağlantı noktasına erişemiyorsanız veya garantinizi geçersiz kılmak istemiyorsanız, USB tabanlı bir Ethernet bağlantı noktası kullanabilirsiniz.

Modeminizi Yeniden Başlatın

Sorunun nedeni internet hizmeti aldığını yerle ilgili olabilir. Bu durumda, modemi yeniden başlatarak sorunu çözebilirsiniz. Modem gücünü kesin ve birkaç dakika bekleyin. Modemi tekrar açın ve bağlantınızı kontrol edin.

Bilgisayarın Ağ Adaptörünüzü Kapatmasını Durdurun

Güç tasarrufu yapmak için ağ bağdaştırıcılarını kapatacak şekilde yapılandırılmış bir bilgisayarınız varsa, aygıtın kendisi, Ethernet bağlantısının sürekli olarak kopmasına sebep olabilir. Aygıtınıza giderek ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

Ağ Bağdaştırıcı Sürücülerini Güncelleyin

Eski sürücüler, Ethernet bağlantısının sürekli kopmasına sebep olabilir. Bu nedenle, sürücüleri güncellemeniz gerekiyor. Yeni sürücüleri yüklemek için araçları kullanabilirsiniz.

Windows Ağ Sorun Gidericisini Çalıştırın

Windows, Ethernet kablonuzun sürekli olarak bağlantısının kesilmesinin ardındaki nedeni anlamanıza yardımcı olabilecek otomatik bir sorun gidericiye sahiptir. Bu yardımcı araç sorunları tarar, otomatik olarak düzeltir ve soruna neyin neden olduğunu gösteren bir günlük verir.

Ağ Sıfırlamayı Deneyin

Ethernet bağlantısı sürekli kopuyorsa, ağ ayarlarınızı sı

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7888

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com