Bilgisayardan YouTube Shorts Videosu Nasıl Yüklenir?

YouTube Shorts özelliği, kısa videolarınızı birçok kullanıcının önüne çıkarmanın popüler bir yoludur. Shorts videolar, yalnızca abonelere gösterilen veya belirli aramalarda çıkan tipik YouTube videolarının aksine, bir video beslemesine yerleştirilir ve daha fazla izleyiciye sunulur. Bu şekilde görüntüleme alma olasılığınız daha yükselir ve daha fazla aboneye ulaşabilirsiniz.

YouTube Shorts yükleme gereksinimleri ise dikey videoların kullanılması, en boy oranının 9:16 olması, video uzunluğunun 15 ile 60 saniye arasında olması ve Shorts başlıkları ve açıklamaları #Shorts içermesi gerekiyor. Telefon üzerinden Shorts videolar yüklemek daha yaygındır. Ancak, YouTube Shorts özelliğini kullanarak PC’ye kaydedilen kısa bir videoyu da yüklemek mümkündür.

Bilgisayardan YouTube Shorts videosu yüklerken, videoyu kısa olarak yükleme seçeneği bulunmuyor. Bu seçenek sadece YouTube mobil uygulamasıyla sınırlıdır. Ancak, PC veya masaüstü cihazlardan YouTube Shorts yüklemek basit bir işlemdir. https://studio.youtube.com/ adresine giriş yaparak, sağ üst köşede bulunan “Oluştur” düğmesine tıklayarak ve açılır menüden “Video yükle” seçeneğine tıklayarak bilgisayarınızdan yükleyeceğiniz videoyu seçebilirsiniz.

Videolarınızı yükledikten sonra, başlık ve açıklama ile diğer kısımları doldurmanız gerekmektedir. Ayrıca, videonun kısa olarak yüklendiğinden emin olmak için başlığa ve açıklamaya “#shorts” eklemeyi de unutmamalısınız. Videonun 60 saniyenin altında olmasının yanı sıra, kısa hashtag’in eklenmesi, YouTube algoritmasının onu kısa videolar akışına yerleştirmesine yardımcı olacaktır.

Bilgisayardan YouTube Shorts videosu yükledikten sonra kısa videolarınızdan birini veya yüklediğiniz herhangi bir videoyu kaldırmak isterseniz hesabınızın içeriği bölümünden kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak, telif hakkıyla korunan materyalin yüklenmesi, YouTube’un Hizmet Şartları’nı ihlal edeceğinden, hesabınız telif hakkıyla korunan materyal içerdiği için askıya alınabilir.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com