Vodafone tarihinde bir ilk! 11 bin kişiyi işten çıkarmaya hazırlanıyorlar

Vodafone, yeni CEO’su Margherita Della Valle tarafından yapılan bir açıklamaya göre, telekomünikasyon grubunun küçültülmesi gerektiği ve bu yıl 1.5 milyar euroluk bir düşüş öngörüldüğü için rekabet gücünün yeniden kazanılması sağlamak amacıyla 11 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurdu. Bu üç yıl içerisinde gerçekleştirilecek işten çıkarmalar, Avrupa ve Afrika’da toplam 100 bin kişi çalıştıran Vodafone tarihindeki en büyük işten çıkarılma olacak.

Valle, Avrupa telekom pazarında performansın gözle görülür bir şekilde kötüleştiğini belirtti ve ticari müşterilerinin potansiyelini en üst düzeye çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti. Almanya ve İspanya’nın düşük performans gösterdiği ve stratejik inceleme altında olduğu da açıklandı.

Ayrıca, Vodafone’un hisse senetleri Mart 2023 sonunda 4.8 milyar euro olarak açıklanmıştı, ancak tahminlerin altında kalarak 3.3 milyar euro oldu.

Vodafone’un bu kararı, telekomünikasyon sektöründe baskının artması ile birlikte alınmış bir adım olarak yorumlanabilir. Ancak, 11 bin kişinin işsiz kalacağı bu kararın, etkileri konusunda tartışmaların da başlamasına neden oldu.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Vodafone tarihinde bir ilk! 11 bin kişiyi işten çıkarmaya hazırlanıyorlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir