Dolar/TL, 19,71 seviyesinden işlem görüyor

Dolar/TL, bu sabah yükseliş eğilimi göstererek saat 11.00 itibarıyla yüzde 0,2 artışla 19,7090 seviyesinde işlem görüyor. Avro/TL ve sterlin/TL ise sırasıyla yüzde 0,4 ve yatay bir seyirle 21,4660 ve 24,6600 seviyelerinde yer alıyor. Dolar endeksi ise önceki kapanışa göre yüzde 0,1 oranında düşüşle 102,4 seviyesinde yer alıyor.

Analistler, ABD’deki borç limiti krizi ve para politikasında belirsizliklerin varlığı nedeniyle global piyasalarda varlık fiyatlarının tedbirli bir hal aldığını belirtiyorlar. ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikasına ilişkin belirsizliklerin sürdüğünü vurgulayan analistler, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in FED’in faiz oranını yıl sonuna kadar düşürmesinin mümkün olmadığına inandığını ifade ediyor.

Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, enflasyon trendi hakkında yaptığı açıklamada, enflasyon konusunda iyi bir ilerleme kaydettiklerini ve yıl sonuna kadar enflasyonun yüzde 3’lerde olacağını tahmin ettiklerini bildiriyor.

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed’in gelecek ay yapacağı 25 baz puan faiz artırımına yönelik beklentiler yüzde 20’nin üzerinde seyrediyor. Bugün Almanya’da ZEW beklentiler endeksi, Avro bölgesi’ndeki ilk çeyrek büyüme ve ABD’de perakende satışlar ve sanayi üretimi verileri takip edilecek. Teknik olarak, dolar endeksi 101 seviyesinde destek, 103 seviyesinde ise direnç konumunda bulunuyor.

Kaynak: AA

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com