Aracı olan yandı! Kasko fiyatları üç kat arttı

Yüksek döviz kuru ve artan araç, yedek parça fiyatları, kasko fiyatlarını üç katına çıkardı. Türkiye’deki sigorta sektörü yetkililerine göre, yılın ilk üç ayında hasar dosyası başına kaskoda ortalama 15 bin lira, zorunlu trafik sigortasında 11 bin lira tazminat ödemesi yapıldı.

Sigorta sektörü yetkilileri, bir önceki senede ortalama 5 bin liraya yaptırılan bir kasko poliçesinin, bu sene yaklaşık olarak 15 bin lira olduğunu, trafik poliçesi içinse önceki yılda oldukça düşük olan bin 200 lira ücretin bu sene yaklaşık olarak 3 bin lira civarında olduğunu belirttiler. Bu yükselişin nedeni, işçi ücretlerinde ve parça maliyetlerindeki artış olduğu ifade ediliyor.

Sigorta sektörü yetkilileri, trafik sigortalarının zamana göre yenilenmesi ve trafiğe sigortasız çıkılmaması gerektiğini öneriyorlar.

Bu yükselişle birlikte, sigortasız araç kullanımı daha da yükselecek gibi görünüyor. Ancak, sigortasız araç kullanımının, hem sürücü hem de yaya için büyük risk oluşturduğu unutulmamalıdır.

Kasko fiyatlarının artışı ile birlikte, sigorta şirketleri müşterilerine daha cazip fiyatlar sunmak için yeni bir strateji belirlemek zorunda kalacaklar. Bu stratejinin neler olduğu ve ne kadar başarılı olacağı, ilerleyen aylarda belli olacak.

Asla bu içeriği yazdırma. “Kaynak :

Haberler.com – Ekonomi

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com