Anayasa Komisyonu Başkanı ve Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Bayramlar, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, millet olma şuurunun şekillendiği, milli birlik ve beraberlik hislerinin kuvvetlendiği günlerdir.

Yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularının en yoğun şekilde yaşandığımız ve manevi huzurla idrak etiğimiz; başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş olan, yaptığımız ibadetlerle manevi duygularımızın zirveye ulaştığı, paylaşma ve yardımlaşmanın yoğunlaştığı mübarek Ramazan ayını geride bırakarak; sevgimizi, umutlarımızı, kardeşliğimizi ve mutluluğumuzu paylaşma, bütün bir toplum olarak kaynaşma günü olan Ramazan Bayramına ulaşmanın huzur ve sevincini yaşıyoruz.

Bizleri küslerin barıştığı, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, ayrı düşenlerin kavuştuğu, sevinçlerin birleştiği, mutlulukların paylaşıldığı, umutların tazelendiği, öksüz ve yetimlerin sevindirildiği, milli birlik ve beraberlik hislerinin kuvvetlendiği, yüreklerin heyecanla çarptığı bir bayrama daha kavuşturan Rabbimize şükürler olsun.

İçerisinde bulunduğumuz mübarek günlerde, başta zor günlerden geçen Gazzeli ve Filistinli kardeşlerimiz olmak üzere dünyanın dört bir yanında zulüm altında olan, yokluk ve yoksulluk içerisinde içinde bulunan, savaşlara – saldırılara karşı mücadele içinde çırpınan insanların olduğunu bilmek, kalplerimizi hüzünlendiriyor. Bu mübarek günler hürmetine tüm insanlığın kurtuluşa ermesini, huzur ve refah içerisinde geleceğe umutla bakabilmesini ve daha adil bir dünya içerisinde yaşanabilmesini temenni ediyorum.

AK Parti olarak iktidara geldiğimiz günden bugüne Tokat’ımızı ve Türkiye’yi tarihinin en büyük yatırım hamleleriyle buluşturmuş bir hükümet olarak, milletimizle birlikte Cumhuriyetimizin ikinci asrını ‘Türkiye Yüzyılı’ ile taçlandırmakta kararlıyız. Cumhuriyet’in ikinci asrını, sözü güçlü, gücü tesirli bir Türkiye’nin yüzyılı haline getirerek Tokat’ımıza ve ülkemize eser ve hizmet adına çalışmaya devam edeceğiz.

Eser ve hizmet siyaseti anlayışı ve Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla; yatırım, istihdam, üretim ve ihracat yoluyla Tokat’ımızı geliştirmeye Tokat’ımızı büyütmeye hazırız ve kararlıyız.

Ülkemiz, yeni anayasa meselesini önümüzdeki dönemde hallederek içerideki birliğini, beraberliğini, kardeşliğini, millî bütünlüğünü tahkim edecek bir şekilde yoluna devam etmek mecburiyetindedir. Milli iradenin sembolü Gazi Meclisimizde; bugün bize düşen görevlerden bir tanesi de milletin ortak değerlerini, ülkemizin ortak geleceğini, devletin bekasını, insanların doğuştan gelen hak ve özgürlüklerini gerçek anlamda güvence altına alan birey odaklı, sivil, demokratik, özgürlükçü ve kuşatıcı bir Anayasa yaparak büyük bir mirası gelecek nesillere bırakmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, Rabbimden bizleri daha nice Ramazanlara, nice Kadir Gecelerine, nice bayramlara hayırla, sağlıkla, huzurla, esenlikle kavuşturmasını niyaz ediyorum.

Yusuf BEYAZIT
Tokat Milletvekili
Anayasa Komisyonu Başkanı

Anayasa Komisyonu Başkanı ve Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt’ın Ramazan Bayramı Mesajı yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com