Altının gram fiyatı 1.258 lira seviyesinden işlem görüyor

Altın fiyatları dün ons fiyatındaki düşüşe paralel olarak değer kaybetti. Altının gram fiyatı, günü yüzde 0,15 değer kaybıyla 1.259 liradan tamamladı. Bugün itibarıyla ise önceki kapanışın yüzde 0,1 altında 1.258 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 2.060 lira, Cumhuriyet altını ise 8.350 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı ise dün yüzde 0,37 gerileyerek 1.982 dolardan kapanmıştı. Şu anda ise yüzde 0,25 düşüşle 1.977 dolardan alıcı buluyor.

ABD’de uzun bir süredir borç limiti krizi başlıca risk unsuruydu. Ancak olumlu haber akışı risk iştahını güçlendirdi. Fed’in gelecek ay aldığı kararlar belirsizliğini koruyor. Haziran ayında Fed’in faiz artırabileceği beklentileri ise yüzde 28’e yükseldi. Bu durum altının ons fiyatını baskıladı. ABD’den açıklanan makroekonomik verilere göre, konut başlangıçları beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Haftalık işsizlik maaşı başvuruları, Philadelphia Fed iş görünümü endeksi ve ikinci el konut satışları da takip ediliyor. Teknik açıdan altının ons fiyatında 1.970 dolar desteği, 1.980 ve 1.990 dolar ise direnç olarak kaydedildi.

Dolar kuru hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. Altın fiyatları ile ilgili güncel bilgi almak isterseniz de burada ki yazımıza göz atabilirsiniz.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7888

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com