Youtube’dan Mesaj Atmanın 4 Yolu!

YouTube’da Özel Mesaj Atmanın Yolları

YouTube önceden özel mesaj gönderme işlevine sahipti. Ancak 18 Eylül 2019’dan itibaren YouTube, hem masaüstü hem de mobil uygulamalarında özel mesaj gönderme özelliğini kaldırdı. Bununla birlikte, bir kanal sahibine özel olarak mesaj göndermek için hala bazı yollar var.

1. E-posta üzerinden mesaj gönderin

Bir YouTuber ile iletişim kurmanın en kolay yolu, onlara doğrudan e-posta göndermektir. Bu seçenek için, mesaj göndermek istediğiniz kanal sahibinin e-posta adresini kanalında paylaşması gerekiyor. YouTube kanalına gidin, kanal sahibinin Hakkında sekmesini seçin ve eğer e-posta adresi paylaşıldıysa “E-Posta Adresini Görüntüle” butonunu tıklayın. Sonrasında e-posta adresini kopyalayarak YouTube kanalıyla özel olarak iletişime geçebilirsiniz.

2. Sosyal medya profili üzerinden mesaj gönderin

Bir başka yöntem de kanal sahibinin sosyal medya hesaplarına mesaj göndermek. YouTube’daki pek çok kanal sahibi, en az bir sosyal medya ağına bağlıdır ve bu hesaplar çoğunlukla kanal profilinde de paylaşılır. Kanal sahibinin aktif olduğu sosyal ağları bulmak için Hakkında bölümüne veya video açıklamalarına bakabilirsiniz. Bu hesaplara mesaj göndererek kanal sahibi ile iletişim kurabilirsiniz.

3. Video altına mesaj yazın

Video altına yorum yaparak kanal sahibine ulaşmanın diğer bir yolu da var. Kanal sahibinin paylaştığı içeriklerin altına herkese açık yorum şeklinde ulaşma talebinizi iletebilirsiniz. Kanal sayfasına gidin ve paylaşılan videolardan birini seçin. Mesajınızı yazın ve yorum bölümüne gönderin.

4. Youtuber’ın web sitesi üzerinden mesaj gönderin

Eğer yukarıdaki seçenekler başarısız olursa, birçok kanal sahibi bağlantılı web siteleri aracılığıyla mesaj alıyor. YouTube kanalına gidin ve Hakkında sekmesini açın. “Bağlantılar” bölümünden kanal sahibinin bağlantılı web sitelerini görebilirsiniz. Kanal sahibinin veya YouTuber’ın web sitesini bulduğunuzda, bir iletişim formu veya bir e-posta adresi için bir iletişim/benimle çalışma sayfası bulun ve mesajınızı buraya gönderin.

YouTube özel mesajlaşması kaldırılmış olsa da, yukarıda bahsedilen bu yöntemler ile sevdiğiniz içerik oluşturucularla iletişim kurabilirsiniz.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com