Yağlı Ciltler İçin Maske ve Bakım Önerileri

Yağlı ciltler parlak ve bakımsız göründüğü gibi bir çok sivilce ve akne sorunlarına da yol açmaktadır. Yağlı cilt bakımı için pratik ve doğal öneriler. 

Yağlı ciltlerin bakımı özen ister. Geniş gözenekleri ve sivilce, siyah nokta üretimine uygun yapıları dolayısıyla bakımları düzenli ve sürekli yapılmalıdır. Özellikle yağlı cilde makyaj yapılmak istendiğinde bakımının yapılması oldukça önemlidir. Yapılan makyaj yağ sebebiyle dağılabilir ve akabilir. Yağlı ciltler için uyulması gereken birkaç kural vardır.

Birbirinden pratik ve doğal yöntemlerle yağlı ciltler için nemlendirici, tonik ve makyaj önerileri çok işinize yarayacak.

1. Yağlı Ciltlere Uygun Makyaj Matlaştırıcı Pudralar En Büyük Yardımcınız

Yağlı cilt tipine sahip kadınların özellikle makyaj konusunda sıkıntı yaşamaları oldukça olağan bir durumdur. Çünkü uyandığınızda özenerek yaptığınız makyajın gün boyunca aynı güzellikte kalmasını sağlamak oldukça zordur.

Bu bütün olumsuzluklara rağmen gelişen kozmetik ürünlerine gerçekten duacı olmalıyız, cilt tipimize uygun allık, fondöten ve pudra imdadımıza yetişiyor. Özellikle yağlı ciltler için uygun pudra seçimi çok önemlidir.

Yağlı cilt kaygan ve parlak yapıda olmaktadır. Matlaştırıcı sayesinde cildinizin aşırı parlak ve yağlı görüntüsü kapatılabilir. Özellikle burun bölgesinde bu parlamalar daha sık gözlenebilir.  Bu sebeple makyaj çantanızda uygun bir matlaştırıcı bulundurmanız çoğu zaman hayat kurtaracaktır.

2. Yağlı Ciltler İçin Tonik Kullanımı

30859

Yağlı bir cilde sahipseniz ve bakım önerileri ile deneme yanılmalarınız bir türlü bitmiyorsa en önemli adım olan tonik kullanımını aksatıyorsunuz demektir. Pahalı bir ürün satın almanıza gerek kalmadan maydonoz, limon ve ılık su ile kendi toniğinizi oluşturup yağlı cildinizi kurutacak değerli bir ürüne sahip olabilirsiniz.

Duştan sonra kullanılan tonik de cildinizin temizlenmesini sağlar. Özellikle belirli bölgelerdeki yağlanmaları engellemek için uygun tonik kullanmak önemlidir. Küçük bir pamuk parçası veya makyaj pamuğu ile toniğin gerekli bölgeye duştan sonra hemen sürülmesi şeklinde uygulanabilir. Uygulama sonrasında pamukta hafif karartılar ve kirler görebilirsiniz. Duşa da girseniz aslında cildinizin tam anlamıyla temizlenmediğinin net bir kanıtını bu şekilde görmüş olacaksınız.

3. Maden Suyu İle Yüzünüzü Silin

Maden suyu yağlı ciltler nasıl kurutulur? sorusunun tam olarak en doğal cevabıdır.

Bu sebepten yapacağımız uygulamalar dışında hepimizin evinde bulunan birkaç basit malzeme ile de yağlı ciltlerden kurtulmak mümkündür. Bu noktada özellikle maden suyu en büyük yardımcımız olmaktadır. Sabah ve akşam düzenli olarak uygulanan maden suyu ile yağlı ciltlerden kurtulmak ve gözenekleri küçültmek mümkün.

4. Cildinizi Nemlendirmeyi Unutmayın

6026414455428302bc81e079

Çoğu kişi yağlı ciltten kurtulmak için önlemlerini aldıktan sonra cildini nemlendirmeye çok dikkat etmez. Ancak bu oldukça yanlış bir davranıştır.

Yağlı bir cilde sahipseniz bu nemlendirmeye ihtiyacınız olmadığı anlamını taşımamaktadır. Cildinizi kurutmak için uyguladığınız maskeler ve bakım önerileri sonucunda en son adım olarak doğal bir nemlendirme kazandırmalısınız.

Kuruyan cildiniz bir tepkime oluşturarak vücudunuzu normal yağ düzeyine ulaştırmak için daha fazla yağ salgısı yapacaktır ve cildiniz daha yağlı bir duruma ulaşacaktır. Bunu engellemek için bir nemlendirici edinip yukarıdaki uygulamalardan sonra kuruyan cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Ancak aşırı nemlendirici kullanımı da yanlıştır. Nohut büyüklüğünü geçmeyecek miktarda nemlendirici kullanımı yeterli olacaktır.

Bütün bu önerileri dikkate alarak yüzünüzü günde en az 3 sefer yıkamayı ve sürekli temiz tutmayı unutmayın. Çünkü yağlı ciltlerin yapısı nedeniyle tozlar ve pislikler cildinize kolayca yapışabilir ve sivilce, siyah nokta oluşumuna uygun cilt yapınız bu gelişmeleri hızlandırabilir.

Yüzünüzü temiz tutmanız dışında cilt bakımınızı yaptığınız malzemeleri de temiz tutmanız oldukça önemlidir.

Yağlı ciltler için ne yapılmalı diye merak edenlere özel bonus olarak aşağıdaki bakım önerilerini dikkate almalarını öneriyoruz. Bu bakım önerilerine geçmeden önce cilt yapınıza uygun bir doğal maske tarifini sizlerle paylaşmak istiyorum.

5. Yağlı Ciltler İçin Ev Yapımı Maske

Yağlı cilt tipleri için en uygun olan maskeler kil içerenlerdir. Sizlerde kil maskesi ile güzelleşmek istiyorsanız ilgili makalemizi okuyabilirsiniz. Bunun haricinde evinizde kendinize ait bir maske oluşturmak istiyorsanız maske öncesine hazırlık yaparak detoks suları içip vücudunuzu sürekli hazır tutmalı ve bakımınıza çok dikkat etmelisiniz.

Yağlı Ciltlere Özel Bakım Önerileri

  1. Yağlı ciltlerin en büyük problemi olan gözenekler için sıkılaştırabileceğiniz maden suyu gibi doğal malzemeleri sürekli kullanmalısınız.
  2. Özellikle duş sonrası cildinizi nemlendirmeye özen göstermelisiniz. Yağlı ciltlere özel nemlendiriciler mutlaka çantanızda bulunmalıdır.
  3. Özellikle yağlı cilt tipleri deniz ve havuz kullanımının sonrasında ve öncesinde güneş kremi kullanımına özen göstermelidir.
  4. Cildinizi sürekli temiz tutmalı ve makyajınız ile asla uyumamalısınız.
  5. Yağlı ciltler için bakım kurallarının en önemlisi günlük, haftalık bakımlarının yanı sıra tozlu ortamlarda makyajlı gezmemek olacaktır.

Yağlı cilt sorunlarının çözümü için yapabileceğiniz bakım önerilerini sizde arkadaşlarınıza tavsiye edebilir ya da yorumlarda belirtebilirsiniz.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com