Xiaomi Telefonda FPS Ölçer Nasıl Açılır?

Xiaomi Telefonunda FPS Ölçer Nasıl Açılır?

Xiaomi akıllı telefonlarında FPS ölçer açmak oldukça basittir. İlk olarak, Geliştirici Seçenekleri özelliğini aktif etmeniz gerekiyor. Bunun için, Ayarlar uygulamasını açın ve Telefon Hakkında seçeneğine gidin. MIUI Sürümü’ne 7 kez dokunun ve “Artık bir geliştiricisiniz!” mesajını göreceksiniz.

Daha sonra, FPS ölçeri açmak için Ayarlar uygulamasına geri dönün ve Ek Ayarlar’ı seçin. Geliştirici Seçenekleri’ni seçin ve Power Monitor (İzleme) bölümünde, FPS ölçer göster kısmındaki Star butonuna basarak etkinyeştirin. Artık oyun oynarken ekranın sol üst köşesinde FPS ölçer görebilirsiniz.

MIUI FPS Monitörü Hangi Bilgileri Sunar?

Xiaomi’nin yerel FPS monitörü, uygulamanın çalıştığı saniyede ekrana yansıtılan kare sayısı gibi temel bilgilerin yanı sıra, birçok ek bilgi sunar. Bunlar arasında uygulamanın ortalama FPS hızı, son saniyelerdeki FPS gelişimi, uygulamanın çalıştığı ekran çözünürlüğü, RAM belleği ve sıcaklık gibi bilgiler yer alır. Ayrıca, MIUI FPS Monitörü, çoğu Play Store’da bulabileceğiniz FPS monitörlerinden çok daha özellikli ve kullanışlıdır.

FPS Ölçer Performansa Etki Ediyor Mu?

FPS ölçer, minimum sistem kaynağı kullandığı için Xiaomi telefonların performansını etkilemez.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7888

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com