Van’da TOGG’a yoğun ilgi

Van’da TOGG’a yoğun ilgi
Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG, Van’da yoğun ilgi görürken, vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirebilmek için sıraya girdi. TOGG’un tanıtım çalışmaları çerçevesinde Van Valiliği önündeki alana getirilen “Kula” rengindeki 65 Van 65 plakalı TOGG T10X, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Yerli otomobili yakından görmek için birbirleriyle adeta yarışan vatandaşlar, TOGG ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

TOGG, yılların emeği ve Türk mühendislerinin çalışmaları sonucunda hayata geçirildi. Tasarım ve üretim tamamen Türkiye’de gerçekleştirilen TOGG, yerli otomobil Devrim’in engellenmesinden bu yana üretilen ilk yerli otomobil oldu. TOGG’u gören vatandaşlar, daha önce bir toplu iğne üretilemediği dönemlerde bile Türkiye’nin bugün ise otomobil, uçak, gemi üretiminde bulunabildiği için ürünlerinde gurur duydu.

TOGG, Türkiye’nin otomobil sektörüne yeni bir soluk getirmesi bekleniyor. Van da gerçekleştirilen etkinlik, TOGG’un yurt içi ve yurt dışında farkındalığının artmasına katkı sağlayacak.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com