Twitter’da Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir?

Twitter, kullanıcıların birbirlerine 140 saniyeye kadar sesli DM veya sesli mesaj/klip göndermesini sağlayan bir özellik olan Twitter’da sesli mesaj özelliğini kullanıma sundu. Bu yeni özellik, akıllı telefon işletim sistemi (Android veya iOS) fark etmeksizin tüm Twitter kullanıcılarının kullanımına açıktır.

Twitter’daki sesli mesajlar, kullanıcıların birbirlerine metin tabanlı mesajlar yerine sesli mesajlar göndermelerine olanak sağlayarak Twitter’ın kullanıcıları arasında daha hızlı ve kişisel iletişim sağlamayı amaçlamaktadır. Bu özellik sayesinde kullanıcılar daha kolay bir şekilde mesajlaşabilecek ve daha kişisel bir şekilde iletişim kurabileceklerdir.

Twitter’da sesli mesaj göndermek oldukça basittir ve işlem, herhangi bir yaygın mesajlaşma uygulamasında sesli mesaj göndermeye benzer. Öncelikle, Twitter uygulamasını son sürüme güncellemek gerekmektedir. Sonrasında ise; iOS veya Android’de Twitter uygulamasını açın, sekme çubuğunun sağ alt köşesindeki DM (Zarf) simgesine tıklayın, sağ alt köşede görünen “Yeni Mesaj” simgesine tıklayın, sesli mesaj göndermek istediğiniz kişiyi arayın ve İleri’yi seçin, altta, metin çubuğunun yanında görünen Ses Kaydı simgesine tıklayın ve kaydı başlatın. İşiniz bittiğinde, kaydedilen sesi dinleyebilir ve beğenmediğiniz takdirde silmek için bir seçenek sunulmaktadır.

Twitter’da sesli mesajlar için maksimum süre 140 saniyedir. Ancak bu sınırı aştığınızda konuşmaya devam edebilirsiniz. Twitter, 140 saniyeden uzun mesajları kesen ve bunları yeni bir tweet’e aktaran sistem bulundurmaktadır. Sosyal ağ tarafından bu sesleri bir dizi şeklinde zincirlemek için belirlenen sınır 25 tweet’tir.

Twitter’da sesli mesajlar yalnızca Twitter’ın Android veya iOS uygulaması aracılığıyla gönderilebilir, ancak herhangi bir cihazdan dinlenebilir. Twitter.com üzerinden giriş yapan kullanıcılar sadece kendilerine gönderilen mesajları dinleyebilir.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com