Türkiye’nin yerli otomobili Togg’un ilk sahibi Ahmet Kalkan oldu

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’un ilk sahibi belli oldu. Bingöl’de yaşayan iş insanı Ahmet Kalkan, T10X model TOGG’u Diyarbakır’dan teslim alarak Bingöl’e getirdi. Otomobili çok beğendiğini söyleyen Kalkan, “Bu denli teknolojiye sahip bir aracın, ülkemizde üretilen bu aracın herkese nasip olmasını istiyorum. Beklediğimin çok ötesinde bir araç, ‘akıllı cihaz’ tabiri bence gerçek. Dün yolda gelirken gerek yol tutuşu ile gerekse konforu ile her anlamda çok beğendim, herkese tavsiye ediyorum” dedi.

TOGG’un Bingöl’deki ilk sahibi olan Ahmet Kalkan, kurada ilk 10’a giren şanslı kişilerden biriydi. Otomobilini teslim aldıktan sonra şehir turu attığını belirten Kalkan, “Aracı çok beğendik ve bu kadar kısa zamanda teslim edileceğini beklemiyordum, çok mutluyum. Vatandaşın ilgisi çok fazla, Diyarbakır’dan Bingöl’e gelene kadar çok büyük ilgi ile karşılaştık. Herkes TOGG’u merak ediyordu. Her noktada bizi durdurmaya çalıştılar, biz de hiçbirini kırmadık” diye konuştu.

Ahmet Kalkan, TOGG’un yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek, “Devrim arabasını engellediler ama devrimi TOGG yaptı” ifadesini kullandı. Kalkan, TOGG’un ülkemizde üretilen bir araç olmasının herkes tarafından kullanılması gerektiğini vurguladı.

Kaynak: Haberler.com

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7888

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com