Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Ergün: Cumhuriyet İkramiyesi en az 10 bin lira olmalı

Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla emeklilere 5 bin liralık ikramiye verileceği yönündeki haberlere ilişkin konuşan Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, “5 bin liralık ikramiye ne Cumhuriyetimize yakışacak ne de emeklimizi mutlu edebilecek düzeyde. Cumhuriyet İkramiyesi en az 10 bin lira olmalıdır” dedi. Öte yandan Ergün, “Ekim ayında Meclis’in ilk gündem maddesi emeklilere zam olmalı. Çünkü milyonlarca emeklinin dayanacak gücü kalmadı” diye konuştu.

Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak yapılan planlamalarda, emeklilere 5 bin liralık bir ikramiye verilmesi gündemdeydi. Ancak Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, bu miktarın Cumhuriyetimize ve emeklilere yeterli olmadığını belirtti. Ergün’e göre, Cumhuriyet İkramiyesi en az 10 bin lira olmalıdır. Bu şekilde hem Cumhuriyetimizi onurlandırmış oluruz hem de emeklilerimizi mutlu ederiz.

Kazım Ergün ayrıca, Ekim ayında Meclis’in ilk gündem maddesinin emeklilere zam olması gerektiğini dile getirdi. Çünkü milyonlarca emeklinin geçim sıkıntısı çektiğini ve artık dayanacak güçlerinin kalmadığını ifade etti. Oluşturulan planlamalarda emeklilerin taleplerinin göz ardı edilmemesi gerektiğini vurgulayan Ergün, bu konunun acil bir şekilde ele alınması gerektiğini söyledi.

Haberde yer alan bilgilere göre; Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla emeklilere verilecek olan 5 bin liralık ikramiyenin yeterli olmadığını dile getirdi. Ergün’e göre, emeklilere verilecek olan ikramiye miktarı en az 10 bin lira olmalıdır.

Öte yandan Ergün, emeklilere zam yapılması gerektiğini de belirtti. Ekim ayının Meclis’in ilk gündem maddesi olarak emeklilere zam konusunun ele alınması gerektiğini ifade eden Ergün, milyonlarca emeklinin geçim sıkıntısı çektiğini ve artık dayanacak güçlerinin kalmadığını belirtti.

Bu şekilde, emeklilerin taleplerine cevap verilerek maddi sıkıntılarının hafifletilmesi ve onların daha mutlu bir yaşam sürmeleri sağlanabilir. Cumhuriyetimizin 100. yılında emeklilere hak ettikleri değeri vermek önemlidir.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 8012

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com
Portobet Giriş