Türk-İş Başkanı Atalay: Türkiye'de şimdiye kadar hiç kurmadığımız şekilde komisyon kuracağız

Önümüzdeki günlerde asgari ücretle ilgili görüşmelerin başlayacağı ve Kasım ayının 20’sinden sonra komisyon kurulacağını belirten Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Atalay, “Belki Türkiye’de şimdiye kadar hiç kurmadığımız şekilde komisyon kuracağız. 2 kadın, 2 erkek olacak komisyonda. Yani ne olması gerekiyorsa orada oturanlar karar verecekler. Sendikacılar da onlara uyacaklar” dedi.

Asgari ücretle ilgili yapılacak olan görüşmelerin, Kasım ayının 20’sinden sonra komisyon oluşturularak gerçekleştirileceği açıklandı. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’de daha önce hiç kurulmayan bir komisyonun oluşturulacağını belirtti. Komisyonda 2 kadın ve 2 erkek üyenin yer alacağını ifade eden Atalay, kararların bu üyeler tarafından verileceğini ve sendikaların da bu kararlara uymak zorunda kalacaklarını söyledi.

Söz konusu haberde asla kaynak verilmemeli ve haberin yazılış şekliyle ilgilenilmemelidir. Sizinle paylaşılan bilgilere dayanarak haber içeriğini kendi cümlelerinizle yeniden yazmalısınız. Ayrıca haber içeriğini SEO uyumlu hale getirmeli, kullanıcı dostu bir dil kullanmalı ve ilgili başlıkları kullanarak doğru bir HTML formatında hazırlamalısınız. Unutmayın, içeriğin tamamen özgün olması ve kaynak belirtmemeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com