Türk futbolunda büyük utanç! Tahir Kıran, kadın futbolcuya küfür etti

featured

Türk Futbolunun Utancı: Tahir Kıran’ın Skandal İfadesi

Türk futbol camiasında son günlerde gerginlik yaşanıyor. Beylerbeyi Kadın Futbol Takımı Başkanı Tahir Kıran’ın, Ankara Büyükşehir Belediyesi Fomget oyuncusu Olha Ovdiychuk’u hedef alan skandal ifadesi büyük tepki çekti. Kıran’ın futbolcunun yerde yattığı anın görüntüsü üzerinden yaptığı “Yatarak ancak o…. kazanır Maria…” şeklindeki sözleri, spor dünyasında büyük bir infiale neden oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fomget cephesinden yapılan açıklamada, “Beylerbeyi Spor Başkanı Sn. Tahir Kıran’ı şiddetle kınıyoruz.” ifadeleri kullanıldı. Bu olayın ardından Türk futbolunda bir kez daha fair play ve centilmenlik kavramları tartışma konusu oldu. Futbol camiası, bu tür skandal sözlerin sporun ruhuna ve etiğine aykırı olduğunu vurgulayarak tepkilerini dile getirdi.

Tahir Kıran’ın sözleri, kadın futbolunun gelişimine ve itibarına zarar verirken, futbolun sevgi, saygı ve sporcular arasındaki dostluk temelinde kurulması gereken ilişkilere gölge düşürdü. Sporun narin dengesi üzerinde olumsuz etkileri olduğu belirtilen bu tür olaylar, Türk futbolunda güvensizlik ve huzursuzluk yaratıyor.

Türk futbol camiası, bu tür olaylardan ders çıkararak sporun ruhuna ve değerlerine sahip çıkmak ve bu tür skandal ifadelerin bir daha yaşanmaması için gerekli adımları atmak zorundadır. Futbolun sevgi, saygı ve fair play temelinde tüm sporcuları kucaklayan bir platform olması için herkesin sorumluluk alması gerekmektedir.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Türk futbolunda büyük utanç! Tahir Kıran, kadın futbolcuya küfür etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir