Trabzonspor’a siber saldırı! Hackerlar sunucuları şifreledi, dosyalara erişim sağlanamıyor

Trabzonspor’a Siber Saldırı Sonucu Kişisel Verileri Koruma Kurumuna Bildirim Yapıldı

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş, sunucularına yönelik siber saldırı sonucunda bazı bilgilerin ele geçirilmesi nedeniyle Kişisel Verileri Koruma Kurumuna veri ihlali bildiriminde bulundu. Saldırıdan etkilenen şirketler arasında Trabzonspor Ticari Ürünler ve Turizm İşletmeciliği Ticaret A.Ş, Trabzonspor Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş, Trabzonspor Telekomünikasyon Danışmanlık ve Servis Hizmetleri Ticaret A.Ş, Bordo Mavi Futbol Yatırımlar Ticaret A.Ş, Trabzonspor Kulübü Derneği ve Trabzonspor Bordo Mavi Enerji Elektrik Üretim A.Ş de yer alıyor.

Şifrelenen sunucularda tutulan dosyalara erişim sağlanamadığından, ihlalden etkilenen kişi ve kayıt sayısı tespit edilemedi. İhlalden etkilenenler arasında çalışanlar, kullanıcılar, öğrenciler, müşteriler ve potansiyel müşteriler yer alırken, kimlik, iletişim, özlük, müşteri işlem, finans, mesleki deneyim, pazarlama, görsel ve işitsel kayıtlar ile diğer veri kategorileri de etkilendi.

Veri ihlali bildiriminin ardından Kişisel Verileri Koruma Kurumu inceleme başlattı. İlgililer, veri ihlali hakkında daha fazla bilgi almak için çağrı merkezi üzerinden bilgi edinebilirler.

Kaynak: AA / Spor

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com