Ticaret Bakanlığı'ndan e-ticaret sitelerine "sipariş" uyarısı: Yaptırımlar uygulanacak

E-ticaret sitelerindeki gerekçesiz sipariş iptallerine yönelik şikayetler artarken, Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık, konuyla ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un uygulanacağını belirtti. İlgili mevzuat hükümlerine aykırı işlem ve uygulamalara karşı idari yaptırımların uygulanacağına dair yazılı bir açıklama yapıldı.

Ülkemizdeki e-ticaret siteleri, vatandaşların siparişlerini gerekçesiz olarak iptal ettiğine dair şikayetlerle karşı karşıya. Bu durum üzerine Ticaret Bakanlığı, ilgili mevzuatın uygulanacağı konusunda uyarıda bulundu. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da yer alan idari yaptırımların, aykırı işlem ve uygulamalar için uygulanacağı ifade edildi.

Ticaret Bakanlığı, e-ticaret sitelerinde vatandaşların gerekçesiz olarak siparişlerinin iptal edildiği şikayetlerini değerlendirdi. Bakanlık, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında idari yaptırımların uygulanacağını bildirdi. Artan şikayetlerin üzerine bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, ilgili mevzuat hükümlerine aykırı hareket eden işlemler ve uygulamaların yaptırımlara tabi tutulacağı belirtildi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7888

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com