TFF'nin kararı Revivo'yu çılgına çevirdi: Tarih sizi de yargılayacak

Fenerbahçe ve Galatasaray’da da forma giyen İsrailli eski futbolcu Haim Revivo, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Filistin için yaptığı saygı duruşu kararını eleştirdi. 51 yaşındaki eski futbolcu, İsrail’e destek veren ve TFF’yi kınayan paylaşımlar yaptı. Revivo, “Sana yazıklar olsun Türkiye Futbol Federasyonu. Gazzeli vatandaşlar için saygı duruşunda bulunacak siyah kurdeleler takacaksınız ama Hamas’ın katlettiği Yahudiler için bunu yapmıyorsunuz” şeklinde konuştu. Bu açıklamalarla birlikte Revivo, Türkiye Futbol Federasyonu’nu eleştiren birçok kişi gibi tepkisini dile getirdi.

TFF, Filistin ile dayanışma amacıyla aldığı saygı duruşu kararıyla tartışma yaratırken, Revivo’nun eleştirileri de bu tartışmalara katkı sağladı. Eski futbolcunun İsrail’e destek verdiği ve bunun yanında Hamas’ın Yahudi insanları katlettiği konusuna dikkat çektiği görülüyor. Revivo, TFF’nin sadece Gazze’deki vatandaşlar için saygı duruşunda bulunmayı tercih ettiğini, Hamas’ın ölümlerine değer vermediğini ima etti.

Bu açıklamalar, tartışmalı TFF kararının ne kadar hassas bir konu olduğunu bir kez daha ortaya koymuş oldu. Türkiye’de bazı kesimler tarafından desteklenen karar, diğer kesimlerce eleştirilerek farklı görüşlerin dile getirilmesine sebep oldu. Kaynak belirtmeden aktarılan bu haberde ise Revivo’nun eleştirileri ve tepkisi mercek altına alındı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com