Telefonda Root Olup Olmadığını Anlamanın 3 Yolu!

Telefonunuzda Root Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Android telefonların root erişimine sahip olup olmadığını öğrenmek oldukça kolaydır. Bu yazımızda size üç farklı yöntem sunarak, telefonunuzun root edilip edilmediğini öğrenmenizi sağlayacağız.

1. Telefonunuzda Kinguser/SuperSU Simgesi Olup Olmadığını Kontrol Edin

Kinguser ve SuperSU, Android root erişimini yöneten uygulamalardır ve telefon rootlandığında kurulurlar. Eğer Android cihazınızda Kinguser veya SuperSU simgeleri bulunuyorsa, cihazınızın root erişimine sahip olduğunu anlayabilirsiniz.

2. RootChecker Uygulamasını Kullanın

Root Checker, cihazınızın root erişimine sahip olup olmadığını size bildiren bir uygulamadır. Google Play Store’dan indirebileceğiniz Root Checker uygulamasını açın ve Kökü Doğrula butonuna dokunarak kısa bir sorgulama gerçekleştirin. Sonuç ekranında root erişimine sahip olup olmadığınızı görebilirsiniz.

3. Terminal Uygulamasını Kullanın

Android cihazlarda root olup olmadığını belirlemek için Terminal Emulator adlı ücretsiz bir uygulama kullanabilirsiniz. Uygulamayı açın ve “su” yazarak ara ya da gir tuşuna basın. “su”, süper kullanıcı komut satırı anlamına gelir. Telefon rootlu ise, komut satırında “$” işareti “#” işaretine dönüşecektir. Telefon rootlu değilse, “komut bulunamadı” mesajını göreceksiniz.

Artık telefonunuzun root erişimine sahip olup olmadığını biliyorsunuz!

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7888

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com