Telefonda 2 Adımda Güvenli Moddan Çıkış Yapın!

Android cihazlarında bulunan Güvenli Mod, telefonun yazılım ve işletim sistemlerinin hatalarını önlemek için kullanılan bir özelliktir. Kullanılan uygulamalar ya da yapılan sistem ayarları sonucunda telefonun kullanılamaz duruma gelmesi halinde, onarım yapmak için güvenli mod kullanılabilir. İşte Android telefonlarda güvenli mod nasıl kullanılır?

Android’de Güvenli Mod Nedir?

Güvenli mod, Android 4.1 versiyonundan bu yana Android sistemine eklenmiş bir fonksiyondur. Güvenli mod, telefonun işletim sisteminde yaşanabilecek hatalara karşı önlem olarak tasarlanmıştır. Güvenli mod, telefonun yapısında bulunan çeşitli kurtarma seçenekleri ile birlikte çalışır. Telefonu güvenli moda alarak, kullanıcılar gerçekleştirdikleri uygulama ya da ayar düzenlemelerinin yol açtığı sorunları çözebilirler.

Android Telefon Güvenli Modda Nasıl Başlatılır?

Telefonu güvenli modda başlatmak için yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz. Telefonun güç düğmesine basılı tutun. Çıkan seçeneklerde Kapat seçeneğine basılı tutun. Karşınıza Güvenli Mod başlatma ekranı çıkacak. Onaylayarak telefonunuzu güvenli modda başlatabilirsiniz.

Güvenli mod ekranı gelmiyorsa yukarıdaki alternatif yolu izleyebilirsiniz. Telefonunuzu kapattıktan sonra güç tuşuna basılı tutarak açın ve ilk açılış ekranı gelmeden önce ses kısma tuşuna basılı tutun. Telefon yeniden başlatılana kadar ses kısma tuşuna basılı tutmaya devam edin. Telefonun sol alt köşesinde Güvenli Mod (Safe Mode) yazısını gördüğünüzde ses kapatma tuşunu bırakın.

Güvenli mod telefonunuza zarar vermez ve telefonu daha stabil hale getirebilirsiniz.

Güvenli moda geçme nedeni telefonun işletim sisteminde oluşan bir hatadan kaynaklanabilir. Ayrıca son yüklediğiniz uygulamaların işletim sistemine zarar vermesi nedeniyle de güvenli moda geçiş yapmanız gerekebilir.

Güvenli moddan çıkış yapmak için telefonu yeniden başlatabilirsiniz. Eğer halen güvenli modda açılıyorsa, güç düğmesine basarak telefonunuzu kapatabilirsiniz. Daha sonra Güç + Ses kısma düğmesine basarak telefonunuzun normal olarak açılmasını sağlayabilirsiniz. Güvenli modda çökmeye, aşırı ısınmaya veya başka bir şekilde düşük performans göstermeye devam ediyorsa telefonun fabrika ayarlarına sıfırlanması gerekir.

Android kullanıcısıysanız, bu bilgiler size faydalı olacaktır. Güvenli modun nasıl kullanılacağına dair bilgileri telefonda ihtiyaç duyduğunuzda hatırlayabilirsiniz.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com