TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın öz geçmişi Merkez Bankası'nın internet sitesine eklendi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı olarak görevlendirilen Dr. Hafize Gaye Erkan’ın öz geçmişi, Merkez Bankası’nın internet sitesine eklendi. Erkan, 1990 yılında Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdikten sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek yüksek lisansını ve doktorasını tamamladı. ABD’de 15 yıl boyunca öğretim üyeliği yaptıktan sonra, Türkiye’ye dönerek çeşitli kurumlarda görev aldı.

Erkan, son olarak 2019 yılından itibaren TCMB Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Ekonomi ve para politikaları alanındaki derin bilgisiyle tanınan Erkan’ın, yeni göreviyle birlikte Türkiye’nin ekonomik süreçlerindeki gelişmeleri yakından takip edeceği ve önemli kararlar alacağı düşünülüyor.

TCMB Başkanı Dr. Hafize Gaye Erkan, Türkiye’nin ekonomik büyümesi için faiz oranı, enflasyon ve döviz kurları gibi konulara odaklanarak, ileri görüşlü ve yenilikçi bir para politikası izleyeceğini belirtti. Yeni görevinde başarılar dileyenler başta olmak üzere, Türkiye’nin ekonomik geleceği için umut veren bir atama olarak değerlendiriliyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com