TBF, olaylı Anadolu Efes-Fenerbahçe maçının hakemlerini kızağa çekti

Türkiye Basketbol Federasyonu, dün akşam oynanan Anadolu Efes-Fenerbahçe Beko maçında yaşanan olaylar nedeniyle üç hakemi sezon sonuna kadar dinlendirme kararı aldı. Maç boyunca hakemler arasında yaşanan tartışmaların ardından, Anadolu Efes’in uzatma dakikalarında attığı sayının sayılmaması ve sonrasında Fenerbahçe’nin kazandığı maçın sonucuna yapılan itirazlar sonucu hakemlerin dinlenmesi kararı alındı.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun kararı, basketbol camiasında geniş yankı buldu. Bazı uzmanlar, hakemlerin performansının zayıf olduğunu belirtirken, diğerleri ise kararın daha önce benzer olaylar sonucu verilen kararlara uygun olduğunu ifade etti. Maçın sonucu ve hakemlerin dinlenmesi konusunda herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

Basketbolseverler ve takımlar, önümüzdeki maçlarda yaşanabilecek benzer olayların önüne geçmek için özel önlemler alınması gerektiğini dile getirdi. Herkes bu konuda adım atan Türkiye Basketbol Federasyonu’nun, basketbol maçlarının daha adil ve güvenli bir ortamda geçmesini sağlayacak temkinli yollar bulacağı umudunu taşıyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7888

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com