Tabletimin Şifresini Unuttum, Nasıl Açabilirim?

Tabletimin Şifresini Unuttum, Nasıl Açabilirim?

Tabletlerimiz günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Her şeyimizi saklayan bu cihazlar, zaman zaman şifrelerini unutmanıza sebep olabilir. Şimdi, tabletinizin kilidini açmak için kullanabileceğiniz farklı yöntemler hakkında bilgi verelim.

Parola Olmadan Bir Tabletin Kilidini Nasıl Açarsınız?

Bir tableti kilitlemenin dört temel yolu vardır: Desen, PIN, Parola ve Biyometri. Şifrenizi hatırlamadığınızda, tabletinizin kilidini açmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Desen:

Ekrandaki dokuz noktadan oluşan bir ızgara arasında kaydırarak çizilen bir desen seçtiniz. Tabletin kilidini açmak için aynı deseni kaydırmanız gerekir.

PIN:

Bir pin kodu, dört veya daha fazla sayıdan oluşan bir dizidir. Şifreli bir tabletin kilidini açmak için cihazı kurarken kullanılan şifrenin aynısını girmeniz gerekir.

Parola (sadece iPad’de):

Bir parola, sayılar yerine dört veya daha fazla harf veya sayı içerebilir. Şifreli bir tabletin kilidini açmak için cihazı kurarken kullanılan şifrenin aynısını girmeniz gerekir.

Biyometri:

Bazı tabletler parmak izi veya yüz tanıma ile oturum açma olanağı sunar. Cihazın kilidini açmak için, aynı parmağı, eklendiği zamankiyle aynı yönde kullanmanız veya cihazı kuran kişiyle aynı yüzü göstermeniz gerekir.

Parola Olmadan Bir Android Tabletın Kilidini Nasıl Açarsınız?

Parola olmadan bir Android tabletin kilidini açmak oldukça zor görünebilir, ancak elinizde doğru araçlar varken, göründüğü kadar zor değil!

Android tabletinizin kilidini açmak için atadığınız desen veya şifreyi unuttuysanız öncelikle hatırlamak için elinizden gelen her şeyi yapmanız gerekir. Bunun için sık sık değişik kombinasyonları denemeye devam edin.

Samsung marka tabletlerde unutulan tablet şifresi veya desenini kırmak için Samsung’un mobil cihazımı bul servisini kullanabilirsiniz. Tablet kilit açma işlemini başlayacaktır.

Tablet Kilit Açma İşlemi için:

1. Findmymobile.samsung.com/login adresine girin ve Samsung Account‘unuzla oturum açın.

2. Sağ tarafta Kilidi Aç simgesi üzerine tıklayın.

3. Açılan yeni pencerede tekrar Kilidi Aç‘a tıklayarak Samsung Account şifrenizi girin.

Bazı eski Android tabletler parola kurtarma işlevlerini kullanabilir, ancak tabletiniz yalnızca birkaç nesil eskiyse, fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir.

Parola Olmadan Bir Tabletin Kilidini Nasıl Açarsınız?

Parola olmadan bir tabletin kilidini açmanın etkili bir yolu yoktur. Bunu sunduğunu iddia eden bazı üçüncü taraf uygulamalar var, ancak bu uygulamalar verilerinize erişim izni istediğinden izinleri vermek riskli olabilir.

Bu nedenle, tabletinizi desen veya şifresiz açmak istiyorsanız, tableti fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekiyor. Tabii ki bunu yapmadan önce verilerinizi yedeklemeyi unutmamalısınız.

Tablete Şifre Nasıl Koyulur?

Tabletinize desen, PIN, yüz veya parmak izi gibi şifreler koyabilirsiniz. Genellikle Ayarlar > Güvenlik > Ekran Kilidi bölümünden kolayca yapabilirsiniz.

Bu yazımızda, tabletlerinizin kilidini açmak için kullanabileceğiniz farklı yöntemleri açıkladık. Unutmayın, tabletinizi güvende tutmak için güçlü bir şifre belirlemeniz önemlidir.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com