Tablete Bulaşan Virüsü Temizlemek İçin Ne Yapmalı?

Tablete Bulaşan Virüsü Temizlemek İçin Yapılacaklar

Tabletler, pek çok kişisel veriye açılan bir kapıdır ve kötü amaçlı yazılımlar genellikle e-postanıza, çevrimiçi bankacılığınıza ve uygulamalarınıza sızmak üzere tasarlanmıştır. Kötü amaçlı yazılım, kişisel bilgileri çalabilecek veya cihazınıza zarar verebilecek güvenli olmayan veya istenmeyen yazılımlardır. Tabletiniz bazı kötü amaçlı yazılım belirtileri gösteriyorsa ve virüs bulaştığından şüpheleniyorsanız, telefonunuzu temizlemek ve kötü amaçlı yazılımlardan kurtulmak için atabileceğiniz birkaç adım vardır.

Tablete Virüs Bulaşır mı?

Tabletlere, tıpkı bilgisayarlar gibi virüs bulaşabilir. Android işletim sistemi genellikle güvenlidir ancak bir virüs tarafından saldırıya uğrama ihtimali her zaman bulunur. Google Play Store, tablete uygulamalarınızı indirmek için en güvenli uygulama marketidir. Ancak, web sayfalarında gezinirken veya e-posta ekleri aracılığıyla virüs ve diğer kötü amaçlı yazılımlar tablete bulaşabilmektedir.

Tabletime Virüs Bulaştığını Nasıl Anlarım?

Tablette kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol etmenin iyi bir yolu, bir virüsten koruma taraması yapmaktır. Bunun dışında tablette virüs olduğuna dair belirtiler şu şekilde olmaktadır:

– Tablet daha yavaş çalışır.
– Uygulamaların yüklenmesi daha uzun sürer.
– Pil beklenenden daha hızlı biter.
– Çok fazla pop-up reklam açılır.
– Tablette indirdiğinizi hatırlamadığınız uygulamalar bulunur.
– Veri kullanımında açıklanamayan artışlar yaşanır
– Kişileriniz, sizden göndermediğiniz olağan dışı mesajlar alırlar.

Tablete Virüs Bulaşırsa Ne Olur?

Kötü amaçlı yazılımlar siber suçlular için gelir elde etmek üzere tasarlanmıştır. Kötü amaçlı yazılımlar bilgilerinizi (kişi listenizi, kişisel bilgilerinizi, konumunuzu, şifrelerinizi) çalabilir, cihazınızın yüksek ücretli metin hizmetlerine SMS mesajları göndermesini sağlayabilir veya sizi web sayfalarını görüntülemeye veya uygulama indirmeye zorlayan reklam yazılımları yükleyebilir. Kötü amaçlı yazılımların yardımıyla siber suçlular, cihazlarınıza erişebilir ve kendi kullanımları veya dark web’de satış yapmak için bilgilerinizi çalabilir. Bilgisayar korsanları ayrıca cihazları kilitlemek ve kişisel verileri şifrelemek için fidye yazılımı kullanır. Ardından, dosyalarına yeniden erişim sağlamak için kurbandan fidye ödemesi talep edebilirler.

Tablete Bulaşan Virüsü Temizlemek İçin Yapılacaklar

Tabletinizde virüs veya kötü amaçlı yazılım olduğunu düşünüyorsanız, yazılımın daha fazla zarar vermesini önlemek için tablete bulaşan virüsü temizlemek önemlidir. İşte yapmanız gerekenler:

1. Tableti kapatın ve güvenli modda yeniden başlatın.
Tablete bulaşan virüsü temizlemek için ilk olarak tableti Güvenli modda açmanızı öneriyoruz. Güvenli Mod, virüs veya kötü amaçlı olduğundan şüphelendiğiniz bir uygulamayı kaldırmanın en iyi yoludur. Yüklü tüm uygulamaları görünür kılar ve uygulamaları minimum kısıtlama ile kaldırmanıza olanak tanır. Güç Kapatma seçeneklerine erişmek için güç düğmesine basın. Çoğu Android tablet, Güvenli Modda yeniden başlatma seçeneğiyle birlikte gelir.

2. Şüpheli uygulamayı kaldırın.
Tablete bulaşan virüsü temizlemek için ikinci adım olarak uygulamayı Ayarlar’da bulun ve kaldırın veya kapatmaya zorlayın. Bu, kötü amaçlı yazılım

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com