Tablet Şarj Olmuyorsa Ne Yapmalı?

Tablet Şarj Olmuyorsa Ne Yapmalı?

Tabletinizi şarj etmek istediğinizde, şarj bağlantı noktalarındaki kirler ve hasarlar veya arızalı bir şarj cihazı nedeniyle şarj olmuyor olabilir. Ancak, endişelenmeyin, tabletinizi tamir etmek için birkaç yöntem var.

Şarj portunu temizleyin
Tabletiniz şarj olmuyorsa ve nedeninin kirli bir şarj bağlantı noktası olduğunu düşünüyorsanız, ilk adım olarak şarj portunu temizlemekle işe başlayabilirsiniz. Şarj portunu bir kürdan veya pamuklu çubuk yardımıyla temizleyebilir veya ince tiftiksiz malzemeye batırılmış izopropil alkol kullanabilirsiniz.

Farklı bir sarj cihazı deneyin
Tabletinizi farklı bir şarj cihazı ile ve diğer cihazlarda çalıştığınız bir USB kablosu ile şarj etmeyi deneyin. Ayrıca şarj cihazını doğrudan duvara takmayı veya farklı bir priz kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Cihazın sıcaklığını kontrol edin
Tabletiniz çok sıcak veya çok soğuksa, şarj olmama sorunu yaşayabilirsiniz. Tableti oda sıcaklığına getirin ve tekrar şarj etmeyi deneyin.

Su hasarı olup olmadığını kontrol edin
Tabletinizde su veya nem olduğunu düşünüyorsanız, şarj olmama sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda, ekranda bir su damlası simgesi görüntülenecektir. Kullanmadan önce cihazınızın kurumasını bekleyin.

Tableti sıfırlayın
Donanımda bir hata bulamadıysanız, sorun yazılımla ilgili olabilir. Bu durumda, tabletinizi sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Tablet Şarj Oluyor Ama Dolmuyor, Neden?
Eğer tabletiniz şarj esnasında şarj animasyonunu gösterir ancak dolum yapmıyorsa, pil büyük olasılıkla arızalıdır. Şarj cihazını doğru şekilde taktığınızdan emin olun ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Tabletiniz açıkken pil şarjını tutamıyorsa, pilin değiştirilmesi gerekebilir.

Sonuç olarak, tabletinizi şarj etmek için birçok yöntem vardır. Yukarıdaki önerileri takip ederek, tabletinizi hızlı bir şekilde tekrar çalışır hale getirebilirsiniz.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7888

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com