Son Dakika: Erdoğan, Azerbaycan-Ermenistan krizinin çözümü için devrede: Aliyev'in ardından bu kez de Paşinyan ile görüştü

Son dakika: Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki tansiyon yükselirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, krizin çözümü için devreye girdi. Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşmesinin ardından bugün de Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile telefonda konuştu. İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, ‘Görüşmede, Türkiye-Ermenistan ilişkileri ve bölgesel konular ele alınmıştır.’ denildi.

Bu son dakika gelişmeye göre, Azerbaycan ve Ermenistan arasında gerilim artarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan harekete geçti. Erdoğan, önce Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü ve sonrasında Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, görüşmelerde Türkiye-Ermenistan ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı.

Bu gelişmelere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki tansiyonu düşürmek için aktif çaba sarf ettiği görülüyor. Yapılan görüşmelerde, Türkiye-Ermenistan ilişkileri ve bölgesel konuların yanı sıra diğer konular da ele alındı. Detaylar için kaynak belirtilmemiş olsa da, gelişmelerin takip edilmesi önem taşıyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com