“SMS gönderecektim ama engel oldular” diyen Kılıçdaroğlu’ndan çiftçilere yeni vaat: Buğday taban fiyatı en az 13 TL olacak

Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın gerçekleştirilecek ikinci tur seçimlerine saatler kala çiftçilere seslendi. Kendi sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, çiftçilere göndereceği SMS’in engellendiğini açıkladı. Kendisinin cumhurbaşkanı seçilmesi halinde uygulayacakları buğday taban fiyatını da açıklayan Kılıçdaroğlu, buğday taban fiyatının fark pirimi dahil en az 13 TL olacağını duyurdu.

Kılıçdaroğlu daha önce Hatay’da yaptığı bir konuşmada, hükümetin buğday taban fiyatlarını açıklamaması halinde kendi açıklayacaklarını belirtmişti. Bölgedeki çiftçiler tarafından yoğun ilgi gören konuşmasında, “Amik Ovası dünyanın en verimli ovalarından biri. Hububat toplanmaya başladı. Hâlâ taban fiyat açıklanmadı. Neden bu fiyatı açıklamıyorsunuz. Açıklamazlarsa yarın ben açıklayacağım” ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamalarından sonra gözler hükümet kanadına çevrildi ve fiyat açıklaması yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. Ancak henüz herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Unutmayın, 23 Mayıs 2023’te yapılacak seçimlerde oy kullanmak, ülkenin geleceği açısından büyük bir önem taşıyor. Vatanseverliğinizi göstermek için sandığa gidin ve oy kullanın.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com