Şimdi ne olacak? Tüm dünyanın sonucunu merakla beklediği Hollanda-İrlanda maçı oynandı

featured

Hollanda, EURO 2024 Elemeleri B Grubu’nda oynanan maçta sahasında İrlanda’yı 1-0 yenerek puanını 15’e çıkardı. Bu sonuçla birlikte Hollanda’nın EURO 2024’e gitme şansı oldukça yüksek görünüyor. Öte yandan, İrlanda’nın bu mağlubiyeti onların UEFA Uluslar Ligi’nde play-off hakkı elde etmesi ve EURO 2024’e gitme ihtimalini artırdı.

Maç boyunca iki takım da oldukça hırslı bir oyun sergiledi. Hollanda’nın golü ise 65. dakikada Memphis Depay’in kaydettiği bir penaltı golüyle geldi. İrlanda ise maç boyunca rakip kalede etkili olmaya çalışsa da başarılı olamadı.

Hollanda’nın bu galibiyetiyle birlikte grup liderliğini koruduğu görülüyor. Diğer taraftan, İrlanda’nın EURO 2024’e gitme ihtimali artık daha belirsiz bir hal aldı. Ancak, hala play-off şansları bulunuyor ve son maçlarda alacakları galibiyetlerle bu hedeflerine ulaşabilecekleri bir potansiyelleri var.

Maç sonrası yapılan değerlendirmelerde Hollanda’nın EURO 2024’e gitme ihtimalinin oldukça yüksek olduğu vurgulandı. Ancak, futbolun her zaman sürprizlere açık bir oyun olduğu göz önünde bulundurulduğunda, takımların henüz kesin bir şekilde EURO 2024 bileti almadıkları unutulmamalıdır. Bu kapsamda, takımların kalan maçlarında gösterecekleri performanslar ve alacakları sonuçlar EURO 2024’e gidecek takımları belirleyecek önemli faktörler olacaktır.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Şimdi ne olacak? Tüm dünyanın sonucunu merakla beklediği Hollanda-İrlanda maçı oynandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir