Sessizde Kaybolan Telefonu Bulmanın Yolu!

Sessizde kaybolan telefonu bulmak bazen oldukça zorlu bir süreç olabilir. Telefonunuz sessiz moddaysa, arama çaldırmak ya da telefonun konumunu bulmak daha da zor hale gelir. Ancak, Android ve iPhone cihazlarda kullanabileceğiniz Cihazımı Bul ve iPhone’umu bul uygulamaları sayesinde bu sorunu çözebilirsiniz.

Android telefonda kaybolan telefonu bulmak için Google Cihazımı Bul uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama, çalınan veya kaybolan telefonunuzun konumunu bulmanıza, yüksek sesle çalmalarını sağlamanıza, hatta içindeki verileri silmenize olanak tanır. Telefonunuzda bu özellik etkinse, www.google.com/android/devicemanager adresine telefonunuzdaki mail adresi ve şifrenizle giriş yapmanız yeterlidir. Burada telefonunuzun son görüldüğü yer gösterilecektir. Sol menüden “Sesi Çal” seçeneğine tıkladığınızda telefonunuz, daha önceden ayarlanmış zil sesiyle 5 dakika boyunca yüksek bir sesle çalmaya başlar. Telefonunuzu bulamadıysanız ya da çalındığından şüpheleniyorsanız, “Cihazı Kilitle” veya “Cihazı Sil” seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ayrıca, telefonunuzu bulan kişinin size geri vermesine yardımcı olmak isterseniz, güvenli cihaz ayarlarından bir mesaj ya da telefon numarası ekleyebilirsiniz.

iPhone kullanıcıları için ise, iPhone’umu bul uygulamasını kullanabilirsiniz. Telefonunuzda kayıtlı olan iCloud hesabını ve şifrenizi kullanarak https://www.icloud.com/find adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Burada telefonunuzun son görüldüğü yer gösterilecektir. Alt menüden “Sesi Çal” seçeneğine tıkladığınızda telefonunuz, sessizde olsa bile yüksek sesli bir bildirim sesiyle 5 dakika boyunca çalmaya başlar. Telefonunuzu bulup zili kapatmak için ise güç düğmesine basmanız yeterlidir.

Android veya iPhone cihazınızı bulduktan sonra, ihtiyaçlarınıza göre adımlar atabilirsiniz. Telefonunuz sessizde olsa bile bu uygulamalar sayesinde telefonunuzu bulmanız veya çaldıranız mümkün hale gelir. Bu şekilde, kaybolan telefonunuzun nerede olduğunu tespit edebilir ve gereken önlemleri alabilirsiniz.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com