Şarjdaki elektrikli scooter bomba gibi patladı

Brent semtinde bir evin mutfağında şarja takılı elektrikli scooter bomba gibi patladı. Olayın güvenlik kamerasına yansıyan anlarında patlama sonrası mutfağın alevler içinde kaldığı ve evi yoğun duman sardığı görüldü. Geçtiğimiz cumartesi günü meydana gelen olayın ardından alevlere müdahale etmeye çalışan scooterın sahibi güvenlik görevlisi Dell Williams, dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Tedavisinin ardından medyaya konuşan Williams patlama sırasında kimsenin mutfağa yakın olmadığını belirterek, “Oradan tek parça çıkmayı başardığımız için şükrediyorum. Yangından çıkan dumanı soluduğum için 8 saat hastanede kaldım” ifadelerini kullandı.

Londra İtfaiyesi, başkentte bu yıl 48 elektrik bisiklet, 12 elektrikli scooter yangını çıktığını belirtti ve bu tür yangınların yaygın hale geldiğini açıkladı. İtfaiye yetkilileri söz konusu araçların güvenlik standartlarına uygun olup olmadığının kontrol edilmesi konusunda uyarıda bulundu.

Elektrikli scooterların güvenlik riski taşıdığı ve bu tür patlamaların dünya genelinde yaşandığı bilinmektedir. Bu nedenle tüketicilerin bu araçları kullanırken dikkat etmeleri ve güvenlik standartları bakımından belgeli ürünleri satın almaları önemlidir.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com