Samsung Tablete Format Atmanın 3 Yolu!

Samsung Tabletlerde Sorunları Çözmek İçin Format Atma Adımları

Samsung Galaxy tableti kullanırken bazen sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunlar arasında tabletinizdeki verilerin silinmesi veya donması gibi sorunlar yer alabilir. Bu tür sorunları çözmek için Samsung tableti fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekebilir. Bu işlem sadece son çare olarak düşünülmeli ve tabletinizde önemli olan her şeyin yedeklendiğinden emin olmanız gerekir.

Samsung tablete format atmanın 3 farklı yolu vardır. Ayarlar menüsünü kullanarak, Kurtarma modunu kullanarak ve Telefonumu Bul özelliğini kullanarak tabletinizi fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Tuş dizilimleri modellere göre değişebilir, ancak genel olarak aşağıdaki adımlar kullanılabilir.

Ayarlar Menüsünü Kullanarak Samsung Tableti Fabrika Ayarlarına Döndürme

Bu adımda Ayarlar menüsünü kullanarak format atmanız mümkündür. Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla seçeneğine gidin ve buradan Fabrika verileri sıfırla ögesine dokunun. Cihazınızda yüklü olan ve sıfırlama işlemi sırasında silinecek olan uygulamaların ve hesapların bir listesini göreceksiniz. Tümünü sil’e dokunun. Bu işlemin ardından cihazınız kapanacak ve birkaç dakika sonra sıfırlama tamamlanacak ve otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.

Kurtarma Modunu Kullanarak Samsung Tableti Fabrika Ayarlarına Döndürme

Samsung tablete format atmanın bir diğer yolu da Kurtarma modunu kullanarak gerçekleştirilebilir. Kurtarma modu tabletinizde belirli bir tuş kombinasyonu kullanarak açılır ve farklı işlemler için kısayollar sunar. Kurtarma modunu kullanarak Samsung tableti format atmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

Güç düğmesi ile cihazınızı kapatın. Ses Açma ve Güç düğmesine (bazı modellerde Ses Açma+Güç+Ana Sayfa düğmesi) birkaç saniye basılı tutun. Samsung logo ekranı yayınlandığında cihazınız kurtarma moda geçecektir. Kurtarma modundaki kısayolların bir listesini görüntüleyebilirsiniz. Ses açma veya kapatma düğmelerini kullanarak Verileri sil/Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini seçin ve Güç düğmesine basın. İşlemden önce Google hesabınızın kimlik bilgilerini kaydedin ve onayınızı verin. Tüm kullanıcı verilerini silmek için onay ekranında “Evet” i seçin. İşlemin tamamlanması için birkaç saniye bekleyin ve ardından Reboot sistem now’ı seçin. Cihazınız otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.

Telefonumu Bul Özelliğini Kullanarak Samsung Tableti Fabrika Ayarlarına Döndürme

Bu yöntemi kullanarak Samsung tableti sıfırlamak için öncelikle Findmymobile.samsung.com web sitesine gidin. Menüden cihazınızı seçin ve Verileri sil’e tıklayın. Bir güvenlik kodu girmeniz istenecektir, onay ekranında “Sil”i seçin. Bu işlemden sonra tabletiniz sıfırlandığı gibi tabletiniz normal şekilde açmanız yeterlidir.

Samsung tablete sıfırlama düğmesi fiziksel bir düğme değildir, bu nedenle tuş kombinasyonlarını kullanarak cihazınızı sıfırlamanız gerekir. Samsung tableti fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini sadece son çare olarak düşünün ve tabletinizi sıfırlamadan önce önemli olan her şeyin yedeklendiğinden emin olun.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com