Samet’in PFDK’ye sevk edilmesi Ahmet Çakar’ı çıldırttı: Belli yerlere yalakalık yaptınız

Fenerbahçeli Samet Akaydın, Trabzonsporlu Trezeguet’nin gol sevincinde secde yaptığı sırada yanından geçerken tükürmesi sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildiği açıklandı. Akaydın ise sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, bu olayın sporcu alışkanlığından kaynaklı olduğunu ve sosyal medya üzerinden yapılan manipülasyonlarla ahlaksız iddiaların ortaya atıldığını belirtti.

Beyaz Futbol’un ünlü yorumcusu Ahmet Çakar ise bu karara sert tepki göstererek, Türkiye Futbol Federasyonu’nun oportünist politikalarına dikkat çekti. Çakar, yaptığı açıklamada Samet Akaydın’a ve Fenerbahçe’ye yapılan haksızlığı dile getirerek, Türkiye’nin yüzde 98’inin inandığı İslam dini üzerinden yapılan bu tutumun kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Fenerbahçeli taraftarlar ve çok sayıda futbolsever ise Samet Akaydın’ın Trezeguet’nin uzağında olduğu ve tükürmediği görüntüleri paylaşarak, olayın büyütüldüğünü iddia ettiler.

Yaşanan bu olayın futbol camiasında yarattığı tartışmalar devam ederken, Türkiye Futbol Federasyonu’nun konuyla ilgili daha fazla açıklama yapması bekleniyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com