Rootlu veya Rootsuz Telefona TWRP Recovery Kurma’nın En Kolay Yolu!

Rootsuz Telefona TWRP Recovery Kurma!

Android cihazlar için TWRP Recovery, açık kaynaklı bir yazılım özel kurtarma görüntüsüdür. Cihazınızda farklı ROM kurulumları gibi birçok işlemi gerçekleştirebilir ve cihazınızın tüm özelliklerine bir arada erişebilirsiniz. Bu yazıda sizlere, rootsuz telefona TWRP Recovery kurma adımlarını anlatıyoruz.

TWRP Recovery yükleme işlemi, öncelikle cihazınızda BootLoader kilidinin açık olması gerekiyor. Ayrıca, yükleme işlemi sırasında cihazınızdaki tüm veriler silinebilir. Bu nedenle, cihazınızdaki tüm verilerin yedeğini almanız önemle tavsiye edilir.

TWRP Recovery dosyasını indirmek için, cihazınız için uyumlu olan resmi TWRP kurtarma derlemesini TeamWin’in web sitesinden indirin ve cihazınıza yükleyin.

Telefonunuzda geliştirici seçeneklerini açın, USB hata ayıklamayı etkinleştirin ve Android SDK platform dosyalarını indirin. TWRP Recovery .img dosyasını SDK platform klasörüne kopyalayın ve kurtarma dosyasını twrp.img olarak yeniden adlandırın.

Kurtarma menüsüne giriş yapmak için, cihazınızı kapatın ve aynı anda güç düğmesi ve ses kısma tuşlarına basın. Bu adımları takip ederek, rootsuz telefona TWRP Recovery kurulumunu başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

– TWRP root olmadan kurulur mu?
TWRP kurmak için cihazınızın rootlu olması gerekmez, ancak BootLoader kilidinin açık olması gerekiyor.

– TWRP yüklemek verileri siler mi?
TWRP yükleme işlemi sırasında cihazınızdaki tüm veriler silinebilir, bu nedenle cihazınızdaki tüm verilerin yedeğini almanız önemle tavsiye edilir.

– TWRP Recovery güvenli mi?
TWRP Recovery işlemi Android telefona yüklemek güvenlidir, ancak yüklerken dikkatli olunmalıdır.

– Bootloader kilidini açmadan TWRP yükleyebilir miyim?
Hayır. Bootloader kilidinin açık olması gerekiyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com