Melih Gökçek'ten "Bu ülke senden tiksiniyor" diyen Güntekin Onay'a yanıt: Seni adam yerine koyan yok

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Avrupa şampiyonu olmasının ardından eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ebrar Karakurt’a yönelik tartışmalı bir açıklama yapmıştı. Gökçek, “Sultan Abdülhamid’e laf eden Tanzimat artıklarının milli takımda yeri olmamalı” ifadelerini kullanmıştı. Bu sözlere ünlü yorumcu Güntekin Onay’dan sert bir tepki gelmişti. Onay, “Bu ülke senden tiksiniyor! Vatandaş olarak ben de tiksiniyorum!” şeklinde bir açıklama yapmıştı. Gökçek ise bu tepkiye “Fosil. Piyasadan silindin. Seni adam yerine koyan yok” şeklinde yanıt verdi.

Bu gelişmelerin ardından tartışma devam ederken, sporseverler ve kamuoyu bu söylemlere farklı tepkiler gösterdi. Her ne kadar Melih Gökçek’in açıklamaları eleştirilse de, spor dünyasında zaman zaman böyle gerginlikler yaşanabiliyor. Önemli olan ise bu tarz olayların sporun güzelliklerini gölgelememesidir. Milli takımımızın elde ettiği başarıların ülkemizi gururlandırması ve spora olan ilgiyi artırması önemlidir.

Ebrar Karakurt da bu süreçte sessiz kalmayarak takım arkadaşlarını ve milli takımı savundu. Olayın büyümemesi ve milli takımımızın gelecek dönemdeki başarılarının ön planda olması temennisiyle bu tartışmaların sona ermesi bekleniyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 8012

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com
Portobet Giriş