Kurada kendisine çıkan Togg’u satışa çıkardı, yazdığı rakamı görenler hayret ediyor

Yerli otomobil Togg’un kura ile belirlenen ilk sahipleri Nisan ayında belirlenirken, T10X modelinde teslimatlar ay başından itibaren başladı. Togg’un fiyatı V1 RWD standart menzil için 953 bin TL, V2 RWD standart menzil için 1 milyon 55 bin TL ve V2 RWD uzun menzil içinse 1 milyon 215 bin TL olarak belirlenmişti.

ARACIN 2. EL PİYASASI OLUŞMAYA BAŞLADI
Togg’da teslimatların ardından, aracın ikinci el piyasası da oluşmaya başladı. Araç ilan sitesinde ikinci el olarak satışa konulan T10X modeli için oldukça fazla fiyatlar belirlendi.

SIFIR FİYATINDAN 4 KATI FAZLA
Sıfırı 953 bin TL’den başlayan aracın fiyatı 3 milyon 500 bin ila 4 milyon lira arasında satışa sunuldu. Söz konusu ilanların ardından Togg, kısa sürede alıcı bulurken neredeyse 4 katı fazla fiyat ise dikkat çekti.

TOGG’A ZAM YAPILACAK MI?
Togg Ceo’su Mehmet Gürcan Karakaş, Togg’a zam gelip gelmeyeceğine yönelik bir soruya, “Fiyatları pazar belirler. Bu fiyatlar belirlendiğinde dalgalanmalar olursa aşağı ya da yukarıya doğru biz bunlara uyacağımızı söyledik. Şu saatte Aralık ayındaki fiyatı belirleyemeyeceğim gibi, fiyat listemiz güncel olduğu sürece fiyatları aşağı ya da yukarı adapte edebiliriz. Aynı diğer üreticilerin yaptığı gibi” yanıtını vermişti.

Togg’un ikinci el piyasasının oluşması, sıfır fiyatından neredeyse 4 katı fazla bir fiyatla satışa sunulması sektörde sıkça tartışılan konular arasında yer almaktadır. Togg Ceo’sunun fiyat konusundaki açıklaması, gelecekte araç fiyatlarında dalgalanmalar olabileceğine işaret etmektedir.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com