Klasik otomobil merakını koleksiyona dönüştürdü

Konyalı iş adamı Muammer Deveci, klasik otomobillerle ilgilenen bir koleksiyoncu. Şu anda Konya Klasik Otomobilciler Derneği Başkanı olan Deveci, fabrikasının depo kısmında 11 adet klasik otomobilini muhafaza ediyor. Otomobilleri 1950-1970 yılları arasında Amerika’da üretilenlerden oluşan ve bazıları Türkiye’de tek olan klasik otomobiller. Deveci’nin otomobilleri fabrikadan çıktığı ilk günkü gibi duruyor ve hepsi çalışır vaziyette. İstediği otomobile binip İstanbul’a bile sorun yaşamadan gidebileceğini söyleyen Deveci, otomobillerin bakımının da her hafta yapıldığını belirtiyor.

Küçük yaşlardan beri klasik otomobillere merakı olan Deveci, bu hobisini büyüterek koleksiyonunu oluşturdu. Deveci, koleksiyonunu Amerikan araçları üzerine oluşturdu ve 20 civarında klasik otomobili var. Bunlardan 11’i de kendisine ait. İstanbul’a gitmek için istediği otomobilinden sorunsuz bir şekilde binip gidebileceğini ifade eden Deveci, bu otomobillerin bakımlarının zorluğuna da dikkat çekiyor.

Deveci, koleksiyonundaki otomobillerin kendilerine ait hayatlarının olduğunu ve her birinin ayrı bir dizayna sahip olduğunu söylüyor. Günümüzde otomobil endüstrisinin sıradanlaştığını söyleyen Deveci, klasik otomobillerin her birinin ayrı bir dizayn ve burada bir internet olmadığı için de sadece otomobili dizayn eden kişinin hayal gücü olduğunu belirtiyor.

Otomobillerin bakımını Deveci’nin arkadaşları haftalık olarak yapıyor ve otomobillerin hepsi orijinal ve çalışır durumda. Koleksiyonunda Mustang Grande, Cadillac Eldorado Seville gibi çeşitli klasik otomobiller bulunuyor. Deveci’nin koleksiyonu her yıl biraz daha büyüyor ve koleksiyonunu gelecekteki nesillere aktarmayı planlıyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com