Kılıçdaroğlu’nun vaadi olay oldu! Peki maçları şifresiz yayınlamanın maliyeti ne kadar, TRT bunu karşılayabilir mi?

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim öncesi TRT’de maçları ücretsiz yayınlama vaadi futbolseverler arasında tartışma konusu oldu. Sosyal medyada kısa sürede gündem olan vaat sonrası, TRT’nin TFF’ye ödenecek yayın haklarını nasıl karşılayacağı tartışılmaya başlandı. TFF, sezon başında 2022-2023 ve 2023-2024 sezonları için beIN Media Group ile 2 milyar 200 bin lira üzerinden anlaşma imzaladı.

TRT’nin 2022 yılı gelir tablosuna bakıldığında 8 milyar 537 milyon 124 bin gidere karşılık 10 milyar 990 milyon 988 bin gelir ettiği görülüyor. Kurumun net karı ise 2 milyar 453 milyon 864 bin lira. Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı seçilmesi ve vaadini gerçekleştirmesi ihtimalinde TRT’nin maç yayınlarından elde edeceği gelir miktarıyla yıllık gelirinde de önemli bir artış sağlayabileceği belirtiliyor.

Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı paylaşımda seçimi kazanması durumunda lig maçlarını şifresiz yayınlayacağını belirtti. Kılıçdaroğlu paylaşımında, “Seçimi kazandıktan sonra, ilk imzalayacağım kararnamelerden biri, maçların artık şifresiz olarak TRT’de yayınlanmasını sağlamak. Milletin küçücük zevklerini bile çaldılar. Böylece milleti TRT’yle de barıştıracağım ve TRT gerçekten milletin kanalı olacak.” ifadelerini kullandı.

Görsel kaynak: Haberler.com.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com