Kaçak göçmenleri taşıyan midibüs şarampole yuvarlandı! 5 kişi hayatını kaybetti

featured

Van’daki geri gönderme merkezinden Gaziantep’e götürülen kaçak göçmenleri taşıyan midibüs, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle şarampole yuvarlandı. Kazada 7 polis, 2 şoför ve 17 kaçak göçmen yaralanırken, çeşitli hastanelere kaldırılan yaralı göçmenlerden 5’i hayatını kaybetti.

Bu üzücü olay, Van’da meydana geldi. Midibüsün Gaziantep’e kaçak göçmenleri taşıdığı sırada, sürücü kaza yaparak kontrolü kaybetti ve araç şarampole yuvarlandı. Kazada 7 polis memuru, 2 şoför ve 17 kaçak göçmen yaralandı. Yaralılar acil olarak çeşitli hastanelere kaldırıldı. Ne yazık ki, kurtarılamayan 5 göçmen hayatını kaybetti.

Bu trajik olay, kaçak göçmenlerin zorlu yolculuğunun güvensizliklerini bir kez daha gözler önüne serdi. Güvenli ve düzenli göçün önemini vurgulayan uzmanlar, bu tür kaza ve kayıpların önlenmesi için daha iyi önlemler alınması gerektiğini belirtiyorlar.

Göçmenlerin yaşadığı zorluklar ve riskler konusunda toplumun daha fazla farkındalık geliştirmesi ve uluslararası işbirliği ile çözümler bulunması gerekiyor. Göç sürecinin yasal çerçeveler içinde yürütülmesi, insan haklarına saygı gösterilmesi ve insanların güvenli bir şekilde yeni hayatlarına başlaması için gerekli adımlar atılmalıdır.

Bu tür trajedilerin tekrarlanmaması için yetkililerin daha fazla çaba sarf etmesi ve önlem alması gerekiyor. Göçmenlerin can güvenliği ve insan haklarına saygı konuları her zaman öncelikli olmalıdır.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Kaçak göçmenleri taşıyan midibüs şarampole yuvarlandı! 5 kişi hayatını kaybetti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir