“İttifak” kararı öncesi ABD medyasından çok konuşulacak Sinan Oğan yorumu

14 Mayıs’ta gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 5.2 oy oranına ulaşan ATA İttifakı’nın adayı Sinan Oğan, seçimin 2. turunda kilit oyuncu olacak. Ancak merak edilen konu, Oğan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan mı yoksa Kemal Kılıçdaroğlu’nu mu destekleyeceği. Her iki adayla birebir görüşmeleri sonrasında alacağı kararı bugün saat 17.00’de açıklayacak olan Oğan’ın tercihi, seçimde belirleyici olacak.

ABD medyasında da Sinan Oğan’ın seçimdeki rolü ve tercihleri tartışılıyor. Dünyaca ünlü medya kuruluşu Bloomberg, Oğan için “Cumhurbaşkanı seçiminin kaybedeni, ikinci turda kilit oyuncu olabilir” başlıklı bir yazı yayınladı. Haberde, Oğan’ın Erdoğan’a destek vermesinin tekrar seçilme ihtimalini artıracağı belirtildi. Ancak eğer Oğan, muhalefetin adayını desteklerse, bu bile dengeleri değiştirmeye yetmeyebilir.

Gerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerekse Kılıçdaroğlu’nun son dönemde Oğan’ın oylarını istediği için milliyetçi açıklamalara yer verdiği görülüyor. Konuyla ilgili herkesin merakla beklediği karar, Sinan Oğan tarafından açıklanacak.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com