İspanya’da Vinicius’a yaşatılanlar herkesi utandırdı! Ancelotti ve Neymar, ateş püskürdü

İspanya La Liga’da oynanan Valencia- Real Madrid maçında Irkçı hareketler ve sonrasında yaşananlar futbol camiasını karıştırdı. Maçın 71. dakikasında Real Madridli futbolcu Vinicius Junior’a tribünden ırkçı hakaretler yapıldığı için oyun durdu. Polis tribüne gidip orayı dağıttı. Oyun yaklaşık 10 dakika durdu ve ırkçılığa karşı anons yapıldı ancak tezahüratlar devam etti. Vinicius, rakibine sert faul yaptığı için kırmızı kart gördü. Maçı 1-0 Valencia kazandı. Teknik direktör Ancelotti ve Vinicius, ırkçılıkla mücadele edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Vinicius, maç sonrasında yaptığı açıklamada La Liga’da ırkçılığın normal olduğunu ve rakiplerin bunu teşvik ettiğini söyledi. Ronaldo, Ronaldinho, Cristiano Ronaldo ve Messi’nin sahip olduğu şampiyonluğun bugün ırkçıların olduğunu ifade etti. İspanya’da defalarca ırkçılığa maruz kalmış olan Vinicius’un yaşadıkları, futbol camiasında tepkiyle karşılandı.

PSG’nin dünyaca ünlü futbolcusu Neymar da Vinicius’a destek oldu ve kalp emojisi ve “Seninleyim” mesajıyla bir fotoğrafını paylaştı. Irkçılıkla mücadeleye devam edilmesi beklenirken, futbol camiası da bu konuda daha duyarlı olunması gerektiğini dile getirdi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com