iPhone Üretim Yeri ve Üretim Tarihi Nasıl Öğrenilir?

iPhone’unuzun üretim yeri ve tarihini öğrenmek isteyenler için harika bir haberimiz var! İkinci el bir iPhone satın alırken ya da merak ettiğinizde, kolayca öğrenebileceğiniz bu bilgiler, sizi yanlış bir tercih yapmanızdan da koruyacak. İşte iPhone üretim yeri ve üretim tarihini öğrenmenin yolları:

iPhone Üretim Yeri Nasıl Öğrenilir?

iPhone’unuzun üretim yeri, Ayarlar > Genel > Hakkında bölümüne girerek kolayca öğrenilebilir. Burada bulunan Model Numarası bölümünde, / işaretinden önceki 2 harf iPhone’un üretim yerini göstermektedir. Bu kodları yukarıdaki listeden karşılaştırarak kolaylıkla üretim yerini öğrenebilirsiniz.

iPhone Üretim Tarihi Nasıl Öğrenilir?

iPhone’unuzun üretim tarihini öğrenmek de üretim yerini öğrenmek kadar kolay. Cihaz seri numarasını doğrudan cihaz ayarlarından öğrenebilirsiniz. Ayarlar > Genel > Hakkında bölümüne girin ve sayfayı aşağı kaydırın. Seri numaranızın 3, 4 ve 5. rakamları üretim tarihini gösterir. Örneğin, 3. hane ‘8’ ise üretim yılı ‘2008’ demektir, 4. ve 5. hane ise üretim haftasını gösterir. Üretim tarihini daha ayrıntılı şekilde öğrenmek isteyenler, Chipmunk sitesinden iPhone seri numarasını girerek bilgi alabilirler.

Artık iPhone’unuzun doğduğu yeri ve yaşını öğrendiğinize göre, ikinci el alımlarınızda daha bilinçli ve doğru bir tercih yapabilirsiniz.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com