Instagram Ses Sorununu Çözmenin 8 Kısa Yolu!

Instagram Ses Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram hikayelerini izlerken karşılaşılan en yaygın sorun sesle ilgilidir. Instagram videosunun oynatıldığı ancak sesin olmadığı bir durumla karşılaştığınızda, sorunu hızlı bir şekilde gidermek için aşağıdaki çözümlerden birini deneyebilirsiniz.

Kulaklık Bağlantılarını Kontrol Edin

Instagram ses sorunu bazen kulaklıklarınızla ile ilgili olabilir. Yani kulaklılarınız telefonunuza bağlıysa ses kulaklıklarınızdan verilecektir. Bunun için kulaklık bağlantılarını kesmeniz gerekir. Akıllı telefonunuzun Bluetooth menüsüne gidin, eşleştirilmiş hoparlörleri/kulaklıkları kontrol edin ve bağlantısını kesmek için bir cihaza dokunun.

Cihazı Yeniden Başlatın

Telefonunuzu kapatıp tekrar açmanız düzgün çalışmayan tüm işlemleri sonlandırarak Instagram ses sorununu çözebilir. Sesin çalınmasını engelleyebilecek hataları ve gereksiz dosyaları ortadan kaldırmak için akıllı telefonunuzu yeniden başlatın.

Instagram’ı Güncelleyin

Instagram sık sık çeşitli uygulama içi sorunları gideren güncellemeler ve hata düzeltmeleri yayınlar. Hikayelerde müzik çalma veya ses çalma ile ilgili Instagram ses sorunu için varsa instagram güncellemelerini yükleyin.

Instagram’ı Durmaya Zorlayın

Hala Instagram ses sorunu yaşıyorsanız, uygulamayı zorla durdurmayı düşünmelisiniz. Bazen uygulamayı kapatıp manuel olarak yeniden açmak, bilinmeyen kaynaklarla Instagram video ses sorunlarını çözebilir.

İşletim Sistemini Güncelleyin

Telefonunuzun İşletim Sistemi (OS) yazılımı güncel değilse Instagram dahil çeşitli uygulamaları kullanırken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Instagram Sunucularının Durumunu Kontrol Edin

https://downdetector.com/status/instagram/ adresine girerek Instagram sunucularında herhangi bir sorun olup olmadığına bakabilirsiniz.

Donanım Sorunlarını Kontrol Edin

Telefonunuzun bir darbe alması veya bir sıvı teması neticesinde donanımı zarar görmüş olabilir ve bu durum telefonunuzun ses çalmasını engelleyerek Instagram ses sorununa neden olabilir. Test etmek için YouTube, SoundCloud veya Spotify gibi diğer uygulamalarla ses çalmayı deneyin ve ses seviyesinin maksimumda olduğundan emin olun.

Instagram Önbelleğini Temizleyin

Instagram uygulamasının önbelleğini temizlemek sorunu çözebilir. Android cihazlarda: Telefonunuzun “Ayarlar”ına erişin ve Android sürümünüze bağlı olarak “Uygulamalar”, “Uygulama Yöneticisi” veya “Uygulamalar ve bildirimler”e dokunun. “Tüm uygulamaları gör”e dokunun. Aşağı kaydırın ve “Instagram”a dokunun. “Depolama ve önbellek”i seçin. Eski Android sürümlerinde, “Depolama” üzerine dokunun. “Önbelleği Temizle”ye dokunun.

Önbelleği temizledikten sonra tekrar oturum açmanız gerekebilse de, yukarıdaki adımlar uygulamadaki bilgilerinizin hiçbirini silmez.

Instagram’daki ses çıkmama sorunu genel olarak mı var?

Instagram ses çıkmama sorunu, bazen uygulamanın kendisinden kaynaklanabilirken bazen de kullanıcının cihazı veya internet bağlantısıyla ilgili olabilir. Genellikle genel bir sorun değildir.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com