İngiltere-İtalya maçında yapılan İsrail anonsu sonrası tribünler hep bir ağızdan aynı tezahüratı yaptı

featured


EURO 2024 Elemeleri’nde İngiltere ile İtalya arasında oynanan maçın başında, İsveç ve İsrailliler anısına saygı duruşu anonsu yapıldı. Bu anonsun ardından İngiliz taraftarlar, “Özgür Filistin” tezahüratları yaptılar.

Bu olay, maç öncesi anma etkinliği sırasında gerçekleşti. İngiltere ve İtalya takımları arasındaki karşılaşmanın başlamasından önce yapılan anonsla, hayatını kaybeden İsveç ve İsraillilere saygı gösterildi. Ancak İngiliz taraftarlar, bu durumu farklı bir şekilde yorumlayarak “Özgür Filistin” tezahüratında bulundular.

Maç öncesi anma etkinlikleri, spor organizasyonlarında sıkça gerçekleştirilen bir uygulamadır. Bu tür etkinliklerde, kaybettikleri kişilere veya anma günlerine atıfta bulunularak, saygı momentleri düzenlenir. Ancak taraftarlar, bazen bu anlamlı durumları politik bir platform olarak kullanabilirler.

Özgür Filistin tezahüratları, İngiliz taraftarların İsrail’in Filistin politikasıyla ilgili bir mesaj vermeye çalıştığını gösteriyor. Taraftarlar, maç sırasında bu fırsatı kullanarak, Filistin’in özgürlüğüne dikkat çekmek istemiş olabilirler.

Bu tür olaylar, futbol maçlarında sık sık karşılaşılan durumlar arasında yer alıyor. Taraftarların, futbol sahasının dışında politik konuları gündeme getirmesi, zaman zaman tartışmalara neden olabiliyor. Ancak spor etkinliklerinin amacı, insanları bir araya getirerek dostluk ve kardeşlik duygularını pekiştirmektir.

Sonuç olarak, İngiltere-İtalya maçı öncesi yapılan saygı duruşu anonsu, İsveç ve İsraillilerin anısına düzenlenen bir etkinlikti. Ancak İngiliz taraftarların “Özgür Filistin” tezahüratlarıyla farklı bir mesaj vermeye çalıştığı gözlemlendi. Bu olay, futbolun dışındaki politik konuların da maç atmosferine etki edebileceğini bir kez daha gösterdi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
İngiltere-İtalya maçında yapılan İsrail anonsu sonrası tribünler hep bir ağızdan aynı tezahüratı yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir