Hatay’da 400 kişinin hayatını kaybettiği Emlak Bank Konutları’nın firari müteahhidi Ankara’da bir AVM’de yakalandı

featured

6 Şubat depremleri, Hatay’da büyük bir yıkıma neden oldu ve en az 370 kişi hayatını kaybetti. Bu felaket sırasında, kaçak müteahhit olarak bilinen Mehmet Özat, Emlak Bank Konutları’ndan sorumlu olan müteahhit, Ankara’da bir AVM’de kayıp yakınları tarafından yakalandı. Yakalanma anlarına ait görüntülerde, Özat’ın iki kadın tarafından yakalandığı görülüyor. Şu anda polise teslim edildiği ve kısa süre içinde savcılığa sevk edileceği bildiriliyor.Hatay, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan 2 depremde büyük zarar gördü ve yaklaşık 400 kişi hayatını kaybetti. Bu felaket sırasında, Emlak Bank Konutları’nın kaçak müteahhidi olan Mehmet Özat, Ankara’da bir AVM’de iki kayıp yakını kadın tarafından kıskıvrak yakalandı. Polise teslim edilen Özat’ın savcılığa sevk edilmesi bekleniyor. Özat, Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketlerinden biri olan Emlak Bank Konutları’nın yıkılması ve 400’e yakın kişinin hayatını kaybetmesinden sorumludur.Yakalanan kadınlar, Özat’ı yakaladıkları anlara ait görüntüleri de paylaştı ve ardından polise giderek söz konusu şahsı teslim etti. Özat’ın kısa süre içinde savcılığa sevk edilmesi bekleniyor.Özat, AVM’de yakalayan kadınlardan biriyle ilgili olarak “AVM’deyken kendisini gördüm. Önce ‘ben o değilim’ dedi. Bunun üzerine kimliğini göstermesini istediğimde titremeye başladı. ‘Benim arandığımdan haberim yok’ dedi ve kaçma girişiminde bulundu. Ben de kolundan tutarak onu engelledim. Ardından önce AVM güvenliği, sonra da polisler geldi. Şu anda karakolun önünde bekliyoruz. Birçok kayıp yakını, bu şahisten şikayetçidir. Adaletin yerini bulmasını ve yakınlarımızın huzurlu bir şekilde uyumasını istiyoruz.”Aşağıda, yukarıdaki bilgileri içeren bir tablo bulunmaktadır:

Tarih Olay Detaylar
6 Şubat Hatay Depremleri En az 370 kişi hayatını kaybetti. Emlak Bank Konutları’nı yıkan depremler.
Şu anda Mehmet Özat’ın Yakalanması Kayıp yakınları tarafından Ankara’da bir AVM’de yakalandı. Polise teslim edildi ve savcılığa sevk edilecek.
Yakalama Anları Görüntülerin Paylaşımı Yakalanan kadınlar, yakalama anlarına ait görüntüleri paylaştı.
Görgü Tanığı İfadesi Kadının İfadesi Özat, kaçma girişiminde bulununca kolundan tutularak engellendi. Şu anda karakolun önünde bekliyoruz.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Hatay’da 400 kişinin hayatını kaybettiği Emlak Bank Konutları’nın firari müteahhidi Ankara’da bir AVM’de yakalandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir