Haliç Köprüsü’nde Alkollü Sürücü Kazası

Haliç Köprüsü’nde Alkollü Sürücü Kaza Yaptı

D-100 Karayolu Edirne istikameti Haliç Köprüsü’nde meydana gelen kazada alkollü olduğu tespit edilen sürücünün kullandığı otomobil önce aynı yönde seyir halinde olan hafif ticari araca çarptı. Ardından bariyerlere çarparak alev alan otomobilin sürücüsü yaralandı. Kaza nedeniyle Haliç Köprüsü Edirne istikameti bir süre trafiğe kapatıldı.

Kazayı gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Alev alev yanan otomobili itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu söndürüldü. Yapılan alkol testinde 1.52 promil alkollü olduğu tespit edilen otomobil sürücüsü Kadir Uygur, hastaneye kaldırıldı.

Kaza sebebiyle oluşan trafikten kaçmak isteyen bazı sürücüler ters yönde ilerledi. İtfaiye ekiplerinin çalışmalarının ardından büyük bir kısmı yanan otomobil kaldırılarak köprü tekrar araç trafiğine açıldı. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

Kaza da yer alan bir otomobilin şoförü olan Tahsin Kaya, “Haliç Edirne yönünde gidiyorum. Bu siyah araçtaki arkadaş sağa sola yalpalayarak gidiyor. Bariyerlere vuracak önümde. Dörtlüleri yaktım frenledim, arkadaki araçları durdurdum. Daha fazla araç kazaya karışmasın diye çünkü vurdu vuracak. Beyaz araca vurdu daha sonra çelik halatlara vurdu. O şekilde kazaya sebebiyet verdi.” ifadelerini kullandı.

Haliç Köprüsü’nde meydana gelen bu kazaya dair kaynak bilgisi verilmemiştir.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Otomobil

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com