Görüntüyü Şırnak Valiliği paylaştı! Terörden temizlenen Gabar’dan petrol fışkırıyor

Şırnak’ta petrol arama çalışmalarında yeni bir rezerv keşfedildi. Şehit Astsubay Esma Çevik sahasında devam eden çalışmalar sonucunda yeni bir petrol kaynağı keşfedildi ve günde 15 bin varil petrol çıkarılması planlanıyor. Şırnak Valiliği’nin yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin yeni petrol üssü Gabar’da bulunan Şehit Esma Çevik sahasında 21 numaralı petrol arama kuyusunda yoğun bir petrol çıktı. Bölgede çalışmalar son hızıyla yürütülmekte ve petrol kuyusu ile ilgili üretim testleri devam etmektedir. Ülkemize şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” ifadeleri yer aldı.

Vali Bilgin, Şırnak’ın artık geleceği açısından umut verici olduğunu belirtti. Ekonomi açısından ve enerji bağımsızlığı açısından önemli olduğuna dikkat çeken Vali, mevcut kuyuların en az 4-5 hatta 10 katı seviyesinde bir kuyuda çalışmayı planladıklarını da söyledi.

Gabar Dağı Esma Çevik sahasında yapılan çalışmalarda tespit edilen yeni petrol kaynağıyla ilgili olarak TPAO’nun doğru yolda olduğunu bir kez daha gösterdiği ifade edildi. Şırnak’ın petrol zengini bir il olduğu ve burada çok ciddi çalışmalar yapıldığı vurgulandı.

Bu yeni petrol kaynağı için üretim testleri devam ediyor. Şimdiden ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7888

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com