Geforce Experience Yer Paylaşımı Nedir?

Nvidia GeForce Experience, oyuncular için birçok avantaj sağlıyor. Bunlar arasında, NVIDIA GPU’lara sahip masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda kullanabileceğiniz oyun optimizasyon yazılımı yer alıyor. Aynı zamanda, bu yazılım ile oyun videolarınızı ve canlı yayınlarınızı kaydedebilir; YouTube, Twitch ve Facebook’ta paylaşabilirsiniz.

GeForce Experience, Windows 10 ve Windows 11 dahil olmak üzere birçok modern sistemde kullanılabiliyor. Eğer sürücünüz Nvidia’nın GeForce Experience ile gelmiyorsa yada en son sürümü indirmeniz gerekiyorsa nvidia.com/tr-tr/geforce/geforce-experience linkinden indirebilirsiniz.

Nvidia GeForce Experience yer paylaşımı (Nvidia Overlay) ise oyun oynarken görünen mini bir araç çubuğudur. Bu özellik, GPU ile hızlandırılmış video kaydetme, ekran görüntüsü yakalama, yayın yapma ve birlikte oynama özelliklerinden yararlanmanızı sağlar. Üstelik tüm bunları yalnızca bir düğmeye dokunarak yapabilirsiniz.

Geforce Experience Yer Paylaşımı Nasıl Açılır? GeForce Experience uygulamasından sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine tıklayın. Genel panelinden Yer Paylaşımı ayarını Açık konuma getirin. Artık Alt + Z tuşlarına basarak herhangi bir noktada yer paylaşımını açabilirsiniz. Bu özellik aktif edildiğinde, oyununuzu paylaşmak için Alt + Z tuşlarına basın bildirimi açılır. Eğer bu bildirimin her oyundan açılmasını istemezseniz, Yer Paylaşımı bölümünde Ayarlar’a tıklayın, Bildirimler‘i seçin ve Kapalı konuma getirin.

Nvidia GeForce Experience’da oyun içi yer paylaşımını kolayca kapatabilirsiniz. Görev çubuğunuzdaki Nvidia simgesine sağ tıklayın ve GeForce Experience öğesini seçin, Ayarlar simgesine tıklayın ve Yer Paylaşımı ayarını Kapalı konuma getirin.

Nvidia GeForce Experience, oyuncuların deneyimlerini daha da geliştirmeleri için birçok avantaj sunuyor. Yer paylaşımı özelliği de bunlardan bir tanesi. Yukarıdaki adımları takip ederek, bu özelliği kolayca kullanabilir veya kapatabilirsiniz.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com